Wiadomości z Chorzowa

Przy ulicy Leśnej w Chorzowie, w pobliżu skupu surowców wtórnych, wykryto niewybuch

  • Dodano: 2021-03-04 10:15, aktualizacja: 2021-03-04 18:30

Przy ulicy Leśnej w Chorzowie, w pobliżu skupu surowców wtórnych, wykryto niewybuch. Służby już zabezpieczają teren, a na miejsce zmierzają saperzy. Ewakuowano pracowników skupu, na razie nie ma informacji o dalszych planach ewakuacyjnych.
 AKTUALIZACJA: 

Dzisiaj przy ul Leśnej w Chorzowie został ujawniony niewybuch o długości około 25 cm. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol chorzowskiej policji. Teren znaleziska został zabezpieczony, i powiadomiono wojskowy patrol saperski. O godzinie 13.00  pocisk został zabrany przez saperów z 6 batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach.

Policjanci apelują o ostrożność! Niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

- Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić ani dotykać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji - czytamy na stronie KMP Chorzów. 

 


- Na miejsce zostali skierowani policjanci z komendy miejskiej. Jest to prawdopodobnie pocisk przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. Został znaleziony w zaroślach.  W pobliżu nie ma budynków mieszkalnych – mówił dla Radia Piekary Sebastian Imiołczyk z chorzowskiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i czekają na przyjazd saperów.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Jola

    Ciekawe że przez tyle lat nikt tego nie odkrył?! Może ktoś podrzucił z jakiejś budowy albo jakiś złomek przytaszczył i nie chcieli mu tego wziąć :-)

  • Yo

    To był placpatron z odpustu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.