Wiadomości z Chorzowa

Przy ulicy Leśnej w Chorzowie, w pobliżu skupu surowców wtórnych, wykryto niewybuch

  • Dodano: 2021-03-04 10:15, aktualizacja: 2021-03-04 18:30

Przy ulicy Leśnej w Chorzowie, w pobliżu skupu surowców wtórnych, wykryto niewybuch. Służby już zabezpieczają teren, a na miejsce zmierzają saperzy. Ewakuowano pracowników skupu, na razie nie ma informacji o dalszych planach ewakuacyjnych.
 AKTUALIZACJA: 

Dzisiaj przy ul Leśnej w Chorzowie został ujawniony niewybuch o długości około 25 cm. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol chorzowskiej policji. Teren znaleziska został zabezpieczony, i powiadomiono wojskowy patrol saperski. O godzinie 13.00  pocisk został zabrany przez saperów z 6 batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach.

Policjanci apelują o ostrożność! Niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

- Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić ani dotykać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji - czytamy na stronie KMP Chorzów. 

 


- Na miejsce zostali skierowani policjanci z komendy miejskiej. Jest to prawdopodobnie pocisk przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. Został znaleziony w zaroślach.  W pobliżu nie ma budynków mieszkalnych – mówił dla Radia Piekary Sebastian Imiołczyk z chorzowskiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i czekają na przyjazd saperów.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jola

    Ciekawe że przez tyle lat nikt tego nie odkrył?! Może ktoś podrzucił z jakiejś budowy albo jakiś złomek przytaszczył i nie chcieli mu tego wziąć :-)

  • Yo

    To był placpatron z odpustu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również