Wiadomości z Chorzowa

Rajd Nadziei - setki uczestników!

  • Dodano: 2018-05-01 17:00

Za nami kolejna odsłona jednego z najciekawszych wydarzeń w Chorzowie. Kilkuset kolarzy wzięło udział w charytatywnym rajdzie rowerowym.

Wystartowali, jak co roku, z Hospicjum przy ul. Dyrekcyjnej. Długi na kilkaset metrów peleton, w asyście policji, straży miejskiej i mediów, wyruszył w 15-kilometrową trasę, która finał znalazła w Skansenie.


Hospicjum można wspierać na różne sposoby, nie tylko pracując bezpośrednio przy łóżku chorego – podkreśla Joanna Tabor, Chorzowski Klub Rowerowy. W ubiegłym roku w przejeździe wzięło udział ponad 400 osób. - Rajd jest wydarzeniem charytatywnym, na starcie przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na zakup nowego sprzętu medycznego dla pacjentów.  – dodaje Tabor.


Rajd odbył się w ramach XI Chorzowskiej Akcji Pola Nadziei, której celem jest edukacja na temat stosunku do ludzi nieuleczalnie chorych, nauka tolerancji oraz pozyskiwanie środków na opiekę nad pacjentami chorzowskiego Hospicjum.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • achim

    Piękna inicjatywa! :)

  • Babcia Magda

    Brawo Wy!! Martusia, Agatka, Ania i PawełPiękna inicjatywa

  • Chorzowianka

    Super sprawa!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.