Wiadomości z Chorzowa

Rapsodia Śląska już w sobotę. Utrudnienia w ruchu wokół Stadionu Śląskiego

  • Dodano: 2019-08-27 09:00

Ważna informacja dla kierowców. W sobotę na Stadionie Śląskim odbędzie się widowisko muzyczno-multimedialne „Rapsodia Śląska”. Drogi wokół Kotła Czarownic zostaną zamknięte.

W najbliższą sobotę 31 sierpnia o godzinie 21.00 na Stadionie Śląskim z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego odbędzie się widowisko muzyczno-multimedialne z okazji setnej rocznicy I Powstania Śląskiego pod nazwą „Rapsodia Śląska” 

Takiego rodzaju widowiska, jak „Rapsodia Śląska” w Polsce jeszcze nie było: przygotujcie się na połączenie sztuki i rozrywki najwyższych lotów! Wybitni artyści reprezentujący różne gatunki muzyki na czele z laureatem Oskara Janem A. P. Kaczmarkiem oraz niesamowity pokaz multimedialny z udziałem francuskiej grupy napowietrznych artystów z Compagnie Transe Express stworzą razem niezwykły spektakl, który będzie silnie oddziaływał na uczucia odbiorców bez względu na wiek. Pod kierownictwem Jana A. P. Kaczmarka i pod batutą dyrygent Moniki Wolińskiej na Stadionie Śląskim wystąpią: Brodka, Miuosh, Igo, Grubson, Marcin Wyrostek wraz z 18 akordeonistami, Janusz Wawrowski, Orkiestra i Chór Filharmonii Śląskiej, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz kwartet saksofonistów The Whoop Group – informują pracownicy Stadionu Śląskiego.

Widowisko zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Wstęp na stadion będzie bezpłatny.

Organizacja imprezy wiąże się z ograniczeniami w ruchu drogowym. Na wniosek policji i dyrekcji Stadionu Śląskiego 31 sierpnia od godz. 18.00 do 1 września do godz. 1.30 w nocy w ciągu ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy C.H. Carrefour do skrzyżowania z ulicą Kościuszki, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów. Po lewej stronie jezdni wyznaczone zostaną miejsca postojowe. Po prawej stronie jezdni wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania pojazdów.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest po zakończeniu imprezy.

Zmiana organizacji ruchu w ciągu ulicy Parkowej uwzględniona zostanie na mapach bezpłatnej nawigacji Waze (https://www.waze.com/get) w ramach współpracy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów z firmą Google.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również