Wiadomości z Chorzowa

Rekordowy Silesia Marathon wystartuje w najbliższą niedzielę!

  • Dodano: 2021-10-01 18:30, aktualizacja: 2021-10-12 13:46

Kolejna edycja biegowego święta zmobilizowała rekordową liczbę ponad 8000 uczestników. Zawodnicy będą mogli pokonać niezwykłą trasą biegnącą przez śląskie miasta i poczuć emocje wbiegając na metę legendarnego Stadionu Śląskiego. 

Silesia Marathon to największa impreza biegowa regionu

To już 13 edycja tego niezwykłego wydarzenia. Trzynastka okazała się szczęśliwa, bo jeszcze nigdy śląski maraton nie zebrał tak licznego grona zawodników na starcie imprezy.

- Sprzedaliśmy wszystkie pakiety startowe. Bardzo cieszy zaufanie jakim obdarzają nas biegacze. Na Śląsk dociera także coraz więcej osób spoza regionu, którzy cenią sobie wyjątkowość naszej imprezy. Każdego kusi także niezwykła meta usytuowana na legendarnym obiekcie – mówi Bohdan Witwicki, dyrektor Silesia Marathon.

Tegoroczna edycja obchodzona jest w setną rocznicę zakończenia Powstań Śląskich. To oznacza także finał Triady Biegowej Powstań Śląskich. Inicjatywy, której celem jest uczczenie poprzez sport pamięci o bohaterach tamtych czasów. Osoby, które w okresie ostatnich 3 lat wzięły udział w minimum trzech biegach uhonorowane zostaną wyjątkowymi, pamiątkowymi statuetkami. 

Silesia Marathon to jeden z nielicznych biegów w Europie, który odbywa się w niezmienionej formule w tym, jak i poprzednim roku. W organizacji przedsięwzięcia wspiera Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. To już trzeci rok współpracy z Województwem Śląskim, które jest głównym partnerem imprezy. 

Start zawodów będzie miał miejsce 3 października 2021 r. Biegacze pobiegną w 3 dystansach: 

  • Ultramaraton: 50 km,
  • Maraton: 42,195 km,
  • Półmaraton: 21,097 km.

Zawodnicy wystartują spod bram Stadionu Śląskiego i pobiegną przez Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Bieg kończy się na bieżni Stadionu Śląskiego, który tego dnia jest otwarty dla kibiców. 

W przeddzień imprezy głównej odbędzie się także Silesia Minimarathon o Puchar Radia RMF FM. Trasa tego biegu zostanie poprowadzona alejkami Parku Śląskiego, a udział w nim wezmą osoby w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu!

Jak co roku Silesia Marathon angażuje sporą część miast, przez które przebiega trasa. Zawody organizowane są na terenie Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. 

Pod poniższym linkiem przedstawiony został szczegółowy wykaz ulic zamykanych w dniu 3 października 2021 r. na czas biegu i zmiany w organizacji ruchu samochodów: https://silesiamarathon.pl/utrudnienia-w-ruchu/

Organizatorzy informują, iż dołożą wszelkich starań, by ewentualne uciążliwości związane z czasowym wyłączeniem dróg w jak najmniej dolegliwy sposób utrudniały życie mieszkańcom. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również