Wiadomości z Chorzowa

Remont dachu dawnego Ratusza w Chorzowie Batorym zakończony!

 • Dodano: 2021-09-03 13:00

Ratusz w Chorzowie Batorym to zabytkowy budynek z początku XX wieku. Stosunkowo niedawno, bo pod koniec kwietnia 2018 roku, po wielu latach starań miasto przejęło gmach od prywatnego właściciela. Chorzów odzyskał go za 2 mln 700 tys. Niedługo później udało się znaleźć inwestora, a w marcu tego roku przystąpiono do remontu dachu. To najpilniejsza inwestycja.

- Po tylu latach... ma nową czapkę  przetestowaną bardzo solidnie, bo ostatnio lało. Hajducki Ratusz może bezpiecznie czekać na nową funkcję. Za zdjęcia z lotu ptaka podziękowania dla Kamil Nowak. Udało się dzięki Andrzej Kotala, Marcin Michalik – napisał w mediach społecznościowych Henryk Mercik, architekt, konserwator zabytków i samorządowiec, a w latach 2015–2018 członek zarządu województwa śląskiego.

Historyczny ratusz Wielkich Hajduk przechodzi metamorfozę. Właśnie końca dobiegł remont dachu. Koszt inwestycji miał wynieść ponad 893 tysiące złotych, ale finalnie rachunek był zdecydowanie wyższy. Przedsięwzięcie zrealizowała firma Midpol-Investment z Krakowa, która wygrała przetarg.

- Koszt remonty wyniósł 1,2 mln pln, dzięki temu udało się uratować ten budynek, który ucierpiał w czasach, kiedy był w rękach prywatnych właścicieli. Dzięki renowacji budynek, który jest bardzo ważnym obiektem dla mieszkańców Chorzowa Batorego może znaleźć nowe przeznaczenie. Remont był pierwszym krokiem by ten wspaniały zabytek odzyskał swój dawny blask. Będziemy starali się pozyskać na ten cel środki unijne – zapowiedział Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Remont dachu dawnego Ratusza w Chorzowie Batorym zakończony!

Komentarze (6)    dodaj »

 • sznita s tustym

  a kaj tyn zygor?

 • JP3

  Następna studnia do topienia kasy obywateli.

 • Tukejszy

  Oraz powiesic tablice o "komunistycznych" torturach, które tam mialy miejsce (glównie w piwnicy).

 • Aciol

  Prowda som żech tam śedzioł

 • Tukejszy

  No, teraz jeszcze tylko usunac klamliwa tablice o "zaborcach".

 • Ignea

  To ciekawe że jak była tam komenda MO w Chorzowie to nikogo nic nie straszyło. Jak przyszło płacić za utrzymanie to nagle w budynku jest milion duchów i strachów. Jeszcze w latach 90 było tam biuro paszportowe. Nikt nie narzekał na rzekome problemy. Wystawić ogłoszenie w realnej cenie i zrobić użytek z tego budynku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również