Wiadomości z Chorzowa

Remont przejścia podziemnego przy AKS w Chorzowie

  • Dodano: 2019-11-28 08:00, aktualizacja: 2019-11-28 08:52

Rozpoczął się remont przejścia podziemnego przy Centrum Handlowym AKS w Chorzowie. To kolejne modernizowane przejście w ciągu ul. Katowickiej. Zakończenie prac planowane jest w sierpniu przyszłego roku.

Większość prac przy modernizacji przejścia obok AKS będzie przeprowadzana wiosną

Modernizacja przejścia podziemnego przy AKS będzie kosztowała około 3,5 mln złotych. Obejmie m.in. budowę zadaszeń nad wejściami do korytarza podziemnego oraz wind dla obsługi osób niepełnosprawnych. Wyremontowane zostaną ściany, stropy, posadzki i schody. Przejście zyska także monitoring oraz nowe oświetlenie. Projekt zyskał dofinansowanie z budżetu państwa, podobnie jak remont przejścia „na flocie”. Tym razem większość prac będzie realizowana dopiero wiosną, by uniknąć błędów popełnionych przy tamtej modernizacji.

- Tu nie występują przecieki i nie ma problemu z nieszczelnością stropów. Prace będą rozciągnięte w czasie tak, aby tynkowanie i malowanie przeprowadzać w dobrych warunkach atmosferycznych, a nie zimą tak jak w przypadku przejścia „na flocie” - mówił w sierpniu Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie.

Przejście podziemne „na flocie” wymagało poprawek

Przejście podziemne „na flocie” zostało wyremontowane jako pierwsze przy ul. Katowickiej. Przyznane dofinansowanie na modernizację wymusiło pośpiech, bo inwestycja musiała być zakończona w grudniu ubiegłego roku. Wymieniono wtedy m.in. okładziny ścian, stropów i schodów oraz dostosowano przejście dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Przeprowadzanie takich prac zimą okazało się błędem, bo przejście trzeba było poprawiać i ostatecznie remont zakończył się dopiero w lipcu. 

W ciągu ul. Katowickiej w Chorzowie pozostało jeszcze jedno przejście, które wymaga modernizacji – przy skrzyżowaniu z ul. Chopina. Termin prac w tym miejscu na razie nie jest znany.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.