Wiadomości z Chorzowa

Rezonans od WOŚP już działa w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich!

  • Dodano: 2020-05-19 11:15

Zakończyła się instalacja sprzętu i aranżacja pracowni, w której stanął rezonans magnetyczny. To dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na który orkiestra zbierała pieniądze podczas zeszłorocznego finału.

Najwyższej klasy sprzęt, kosztujący około 5 milionów złotych, pozwoli na nowoczesne i sprawne diagnozowanie nawet noworodków.

Jestem ogromnie wdzięczny Jurkowi Owsiakowi, całej Orkiestrze, ale i wszystkim, którzy wsparli zeszłoroczną zbiórkę. Podziękowania też dla władz Chorzowa, dzięki którym otrzymaliśmy pieniądze na remont i adaptację nowej pracowni - mówi Z

Miasto przekazało środki na remont w wysokości 800 tysięcy złotych. Kolejne 400 tysięcy pochodziło z budżetu szpitala. Za te pieniądze udało się wyremontować pracownię, w której teraz stanął sprzęt do diagnostyki obrazowej dzieci. Sprzęt ma niecodzienną szatę graficzną, a zamontowany na ścianie projektor ma wyświetlać animacje.

Ma to na celu zająć uwagę dziecka, aby lepiej znosiło całe badanie, bo wiemy, że choć bezbolesne, to może być stresujące dla małych pacjentów. Ponadto sprzęt wykonuje ciche sekwencje, dzięki którym hałas podczas badania zostaje zredukowany - tłumaczy dr n. med. Katarzyna Lipka, kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej.

Początkowo Zespół Szpitali Miejskich i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miały zorganizować wydarzenie medialne z okazji uruchomienia nowego rezonansu. Niestety z powodu pandemii koronawirusa, ze względów bezpieczeństwa, zrezygnowano z tego pomysłu. Szpital zorganizował jednak swoisty wirtualny briefing prasowy, na którym zaprezentowano sprzęt. Chorzowianie otrzymali zapewnienie, że Jurek Owsiak niebawem odwiedzi szpital przy ul. Truchana i osobiście oficjalnie otworzy pracownię.

Pogonimy koronawirusa i zapukamy do Waszych drzwi, bo przy takich okazjach chcemy być osobiście. Kochamy Was wszystkich bardzo mocno. Niech żyje Chorzów, niech żyje Wasz szpital - mówi Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Roman

    Gram z Orkiestrą od samego początku cieszę się bardzo że taki sprzęt możemy mieć w naszym mieście. Brawo WOŚP!!! Dziękuję.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.