Wiadomości z Chorzowa

Rodzina serwali ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego powiększyła się o dwa urocze kocięta!

  • Dodano: 2024-05-23 11:15

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym doszło do kolejnych narodzin. Tym razem powiększyła się rodzina serwali.

Maluchy podbijają serca odwiedzających

Rodzina serwali zamieszkujących w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zyskała dwóch nowych członków! W poniedziałek 15 kwietnia na świat przyszły dwa słodkie kocięta. Maluchy są naprawdę urocze i podbijają serca nie tylko osób odwiedzających, ale także pracowników chorzowskiego ZOO.

– Małe rozrabiaki już podbiły nasze serca. Koniecznie przyjdźcie zobaczyć te słodkie maluchy, które z pewnością skradną Wasz uśmiech. P.S. Ostrzegamy, że ich urocze uszka i okrągłe oczka mogą wywołać nagłe napady rozczulenia – czytamy w mediach społecznościowych Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Jeśli w najbliższym czasie macie zamiar wybrać się do chorzowskiego zoo, koniecznie zajrzyjcie do ich zagrody. Serwale są aktywne zarówno za dnia, jak i w nocy, co zwiększa szanse na to, że zobaczycie je podczas tradycyjnych, codziennych aktywności.

Serwale

Młode serwale to wyjątkowo urocze stworzenia, przypominające na pierwszy rzut oka domowe koty o ciekawym umaszczeniu. W dorosłym życiu długość ich ciała osiąga jednak 60-90 cm, a masa dochodzi nawet do 18 kilogramów. To, co je wyróżnia to duże uszy zapewniające bardzo dobry słuch oraz najdłuższe nogi w stosunku do reszty ciała spośród wszystkich kotowatych. Serwale są także bardzo dobrymi biegaczami. Nie bez powodu nazywa się je „małymi gepardami” - dorosłe osobniki podczas biegu potrafią osiągnąć prędkość nawet 80 km/h.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również