Wiadomości z Chorzowa

Rondo Praw Kobiet w Chorzowie? Powstała petycja

  • Dodano: 2022-08-18 13:15

Lokalna aktywistka, Elżbieta Czerepowicka rozpoczęła walkę o powstanie ronda Praw Kobiet w Chorzowie. Obecnie chorzowianka zbiera podpisy na petycji, którą ma zamiar przekazać do chorzowskiego magistratu. Panią Elżbietę można spotkać dziś w centrum miasta.

Rondo bez nazwy

Na ulicy Nomiarki, tuż obok dwóch restauracji szybkiej obsługi, znajduje się rondo, które dotychczas nie otrzymało żadnej nazwy. Pani Elżbieta postanowiła wykorzystać okazję – chciałaby, aby rondo zyskało nazwę „Praw Kobiet”. Uważa, że równouprawnienie to temat pomijany w przestrzeni publicznej, podczas gdy powinno się o nim głośno mówić. Poza tym rondo zyskałoby imię wszystkich kobiet, nie zaś jednej osoby jak w większości przypadków.

Podpisz petycję!

Pani Elżbieta zapowiedziała, że będzie zbierała podpisy pod petycją osobiście w środy i czwartki. W środy będzie ją można znaleźć w pobliżu księgarni „Dopełniacz” na rynku, w czwartki zaś będzie spacerowała ulicą Wolności. Dziś aktywistka będzie zbierała podpisy na „Wolce” w godzinach od 14:00 do 18:00. Do złożenia podpisu pani Elżbieta zachęca przede wszystkim kobiety, które powinny walczyć o swoje prawa.

Osoby, które nie mogą pojawić się w centrum miasta w godzinach zbierania podpisów, mogą poprzeć inicjatywę, składając podpis na listach pozostawionych u partnerów akcji – w księgarni „Dopełniacz”, Instytucie Zdrowia i Urody Yasumi Chorzów oraz w Piwniczce Piccolo.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Kobieta z Chorzowa

    Naprawdę nie ma żadnych ważniejszych problemów do rozwiązania w mieście Chorzów niż takie bzdurki??

  • Wanda Sułkowska

    Bardzo dobra inicjatywa. Oczywiście podpisałam petycję. Gdyby odpowiedzialne, wykształcone kobiety były dopuszczane do kluczowych stanowisk w przemyśle nie zdarzyłaby się tragedia na Odrze. W rządzie przewaga brzuchatych niedouków aktywnych w gębie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również