Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Rozpoczął się pierwszy pełnowymiarowy sezon KajTeroz. 460 rowerów już czeka!

  • Dodano: 2019-03-22 08:30, aktualizacja: 2019-03-22 08:48

W pierwszy dzień wiosny rozpoczął się również pierwszy pełnowymiarowy sezon KajTeroz, czyli Chorzowskiego Roweru Miejskiego

Od 21 marca do dyspozycji chorzowskich rowerzystów będzie 460 rowerów i 46 stacji wypożyczeń

KajTeroz został uruchomiony w październiku ubiegłego roku. Do dyspozycji użytkowników było 15 stacji i 150 rowerów. Przez 50 dni rowery wypożyczono niemal 6000 razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 2200 użytkowników. W tym sezonie KajTeroz zostanie rozbudowany o 31 stacji i 310 rowerów, w tym o rowery standardowe, 25 rowerów wyposażonych w fotelik dla dzieci, 40 rowerków dziecięcych, 25 tandemów i 25 rowerów familijnych typu cargo.

Nowe typy rowerów ułatwią podróżowanie całej rodzinie. Od tego sezonu maluchy mogą jeździć razem z rodzicami w specjalnych fotelikach lub na dziecięcych rowerkach. Mamy nadzieję, że chorzowianie chętnie przetestują także tandemy - mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

KajTeroz to nie tylko doskonały środek transportu w mieście, ale również świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu z rodziną. Dzieci mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich rowerów, możemy je przewozić na fotelikach lub korzystając z roweru familijnego, który jest wyposażony w ławeczki i pasy bezpieczeństwa – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Lokalizacje stacji dostępne są w aplikacji i na stronie www.KajTeroz.pl. Można tam też sprawdzić, na których stacjach znajdują się poszczególne typy rowerów. Rowery można wypożyczać i zwracać na wszystkich stacjach w Chorzowie. Wyjątkiem są tu rowery dziecięce – będą one dostępne tylko na stacjach Park Róż, Park Śląski Al. Karolinki, Park Śląski Pelikany, Park Śląski ZOO, Park Śląski Żyrafa, Szyb Prezydent, Park Pod Kasztanami i Dolina Górnika.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Rowerzysta

    Czy na górniczej jest droga rowerowa na chodniku ?czy droga rowerowa prowadzi inaczej ?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.