Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów kontra GKS Katowice. Spokojny mecz na Cichej

  • Dodano: 2022-11-02 07:00, aktualizacja: 2022-11-02 07:15

W minioną sobotę, w naszym mieście rozegrany został mecz piłkarski pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i GKS-u Katowice. Spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy i przebiegało w spokoju.

Policjanci czuwający nad bezpieczeństwem nie odnotowali poważniejszych incydentów

Sobotnie wydarzenie sportowe na stadionie przy ulicy Cichej oglądało 9300 kibiców chorzowskiej drużyny. Tym razem kibice gości nie pojawili się na meczu. Jak zawsze o bezpieczeństwo wokół stadionu i na terenie miasta zadbali stróże prawa z prewencji, ruchu drogowego, kryminalni oraz strażnicy miejscy. Policjanci z Chorzowa zostali wsparci przez innych funkcjonariuszy z garnizonu śląskiego - Katowic, Sosnowca, Częstochowy oraz Bielska-Białej.

W zabezpieczeniu brali również udział mundurowi z Opola i Wrocławia. W trakcie meczu pracownicy ochrony ujęli jednego z kibiców, który pomimo zakazu wzniósł na teren imprezy masowej alkohol. Został zatrzymany przez policjantów, a za wykroczenie z art. 56 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych odpowie przed sądem. Podczas zabezpieczenia wylegitymowano łącznie 211 osób, które popełniło 170 wykroczeń. Był to ostatni mecz chorzowskiego klubu przy ulicy Cichej w tym roku.

Komentarze (2)    dodaj »

  • SK1920

    SK1920 Dziynki Niebiescy za wygRano !!!! NIEBIESKIE KATOWICE

  • Czekam na 15 gwiazdkę

    przecież kibice mocno opalonych z katowic obsrali zbroję i nie byli na meczu, to kto miał robić zadymy? Kibice Niebieskich Katowic?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również