Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów: Podpisano porozumienie dot. finansowania działalności klubu sportowego

  • Dodano: 2019-02-07 08:15, aktualizacja: 2019-02-07 08:14

Podpisano porozumienie dotyczące finansowania działalności klubu sportowego „Ruch Chorzów”, którego stronami są: Miasto Chorzów i Carbonex sp.z.o.o. główni akcjonariusze klubu oraz spółka Ruch Chorzów S.A.

Celem porozumienia jest określenie granic zaangażowania finansowego Miasta, usystematyzowanie wiedzy na temat aktualnej sytuacji finansowej spółki, a także zadeklarowanie  finansowania klubu na poziomie pokrywającym obecne koszty funkcjonowania.

Miasto Chorzów udzieliło spółce pożyczki w wysokości 2 mln zł

W efekcie porozumienia Miasto Chorzów udzieliło spółce pożyczki w wysokości 2 milionów złotych pod twarde zabezpieczenie w postaci nieruchomości, a także zobowiązało się do zorganizowania przetargu na promocję przez sport. Kwota przeznaczona do przetargu uzależniona jest od decyzji radnych, którą podejmować będą na najbliższej sesji 7 lutego.  Radni zdecydują, czy podnieść  budżet do 4 milionów złotych, czy utrzymać dotychczasowy przeznaczony na ten cel. Jednocześnie klub i Carbonex zadeklarowały, że ich zaangażowanie we współfinansowanie klubu w latach 2019 - 2020 będzie równe zaangażowaniu miasta Chorzów. 

Jako miasto wielokrotnie wspieraliśmy klub mając na uwadze, że Ruch Chorzów to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju, a wielu chorzowian jest jej wiernymi kibicami – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. – Porozumienie ma na celu określenie na jakim poziomie miasto może się jeszcze zaangażować oraz wyznaczenie sztywnych granic pomocy klubowi.


Porozumienie daje nadzieje na ustabilizowanie sytuacji finansowej spółki  – mów Jan Chrapek, prezes zarządu Ruch Chorzów S.A. – Dzięki niemu możemy spokojnie prowadzić bieżącą działalność i realizować plan systematycznej poprawy finansów spółki, którą przejęliśmy w złej sytuacji prawnej i finansowej. Pożyczka pomogła nam uregulować bieżące płatności, w tym zaległości wobec piłkarzy i pracowników spółki. Niebawem zaczyna się sezon, a pożyczka sprawia, że spokojnie zaczniemy piłkarską wiosnę.

Przypominamy, że miasto równolegle prowadzi prace związane z budową stadionu przy ul. Cichej 6

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jaro

    Ile bedzemy musieli do tego badziewia znów dopłacic??2019 rok a w piecach dalej smieciami pala, kiedy miasto podlaczy wszystkie budynki pod PEC?? Na kurna badziewny klubik jest a ludzie dalej sie truja i umieraja. Wstyd.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.