Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów pokonał Motor Lublin 4:0 i awansował do I ligi!

• Dodano: 2022-05-30 12:45

Po czterech latach Ruch Chorzów wraca na zaplecze Ekstraklasy! W niedzielnym meczu pokonał Motor Lublin z końcowym wynikiem 4:0 i dostał przepustkę do I ligi.

Ruch Chorzów w I lidze!

W minioną niedzielę 29 maja Ruch Chorzów zmierzył się z Motorem Lublin na chorzowskim stadionie przy ul. Cichej. Spotkanie rozgrywało się bardzo szybko. Już w 7 minucie padła pierwsza bramka, kiedy Michał Mokrzycki wykorzystał rzut karny. Do końca pierwszej połowy Ruch Chorzów prowadził 2:0, dzięki Danielowi Szczepanowi, który w 26 minucie strzelił pomiędzy nogami bramkarza. W drugiej połowie padły kolejne dwie bramki - w 68 i 84 minucie. Obie strzelił niezastąpiony Daniel Szczepan. Emocjonujące spotkanie zakończyło się z wynikiem 4:0 dla Ruchu, dając chorzowskiej drużynie przepustkę do I ligi.

Spotkanie zgromadziło 9,3 tysięcy kibiców.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 4:0 (2:0)

• 1:0 Michał Mokrzycki z rzutu karnego, 7 min.
  • 2:0 Daniel Szczepan, 26 min.
  • 3:0 Daniel Szczepan, 68 min.
  • 4:0 Daniel Szczepan, 84 min.

W 48. minucie Rafał Król nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek).

Składy:

Ruch: Bielecki – Kasolik, Zubkow, Szywacz – Żuk, Mokrzycki, Sikora (84 Wyroba), Wójtowicz (84 Malec) – Janoszka (75 Marković), Foszmańczyk (67 Stępień) – Szczepan; trener: Jarosław Skrobacz.

Rezerwowi: Osobiński, Kulejewski, Nawrocki, Żagiel, Bąk.

Motor: Madejski – Wójcik, Zbiciak, Najemski, Rozmus (46 Moskwik), Sędzikowski (86 Polak), Król (73 Ceglarz), Kołbon (46 Fidziukiewicz), Swędrowski, Ryczkowski (46 Kosecki), Firlej; trener: Marek Saganowski.

Rezerwowi: Kiełpin, Świeciński, Cichocki, Michota.

Żółte kartki: Szywacz, Szczepan – Kołbon, Król, Wójcik, Swędrowski, Firlej

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).