Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów ze wsparciem finansowym. Miasto kupiło warte blisko milion akcje klubu

  • Dodano: 2022-04-07 15:15

W poprzedni czwartek podpisano oficjalnie akt notarialny na mocy którego miasto stało się właścicielem kolejnego pakietu akcji Ruchu Chorzów. Ratusz przeznaczył na ten cel 900 tysięcy złotych.

To kolejne wsparcie udzielone Ruchowi Chorzów przez miasto. Akt notarialny w sprawie objęcia przez samorząd akcji Niebieskich podpisali zastępca prezydenta miasta Marcin Michalik i prezes klubu piłkarskiego, Seweryn Siemianowski. Obecny był również wiceprezes Marcin Stokłosa. Wart 900 tysięcy złotych pakiet akcji to nie koniec pomocy ze strony urzędu.

Zakup akcji Ruchu Chorzów został wpisany w budżet miasta na 2022 rok, a wspomniane już 900 tysięcy złotych to dopiero pierwsza transza finansowa dla Ruchu Chorzów w tym toku. Łącznie miasto ma wydać na akcje spółki 1,8 mln złotych.

Miasto kupiło akcje Ruchu Chorzów. Na konto klubu trafiło 900 tysięcy złotych

Wokół wsparcia dla Ruchu Chorzów z miejskiej kasy powstało sporo zamieszania i kontrowersji. Z początku projekt budżetu miasta na 2022 rok nie zakładał jakichkolwiek środków finansowych dla Niebieskich, co wywołało falę oburzenia, szczególnie ze strony kibiców. Przed sesją, której głównym tematem było przyjęcie budżetu na nowy rok pojawiła się autopoprawka zakładająca przeznaczenie na zakup akcji klubu sumy 1,8 mln złotych.

Nie doszło jednak do głosowania nad tym pomysłem, gdyż ze względu na absencję prezesa Ruchu Chorzów radni poczuli się zlekceważeni. Władze Niebieskich broniły się tym, że nie otrzymały zaproszenia na sesję Rady Miasta, natomiast samorząd twierdził, że prawda jest inna.

Poprawkę do uchwały budżetowej przyjęto ostatecznie w styczniu. Obecny podczas sesji Seweryn Siemianowski zapewniał, że klub nie będzie w stanie funkcjonować bez pomocy miasta. Za przeznaczeniem wyżej wspomnianej kwoty na rzecz Ruchu Chorzów głosowało jednomyślnie 25 radnych.

Miasto Chorzów oficjalnie stało się największym udziałowcem Ruchu Chorzów, jednak nie ma większości – posiada 30 procent akcji. Kolejna transakcja ma nastąpić w sierpniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również