Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów świetnie rozpoczął sezon, do gry wracają też rezerwy Niebieskich

  • Dodano: 2020-08-02 10:45

Niebiescy, po emocjonującym spotkaniu, przywieźli ze Świdnicy 3 punkty. Pokonali miejscową Polonię-Stal 4:2. Po trzech latach przerwy do gry wracają także rezerwy Ruchu Chorzów.

Po pierwszej połowie Ruch Chorzów przegrywał w Świdnicy 0:2. Pierwszą bramkę dla gospodarzy już w 13. minucie zdobył Dorian Krakowski, a koleją w 25. minucie dołożył Wojciech Szuba. Niebiescy obudzili się dopiero po przerwie, a kontaktową bramkę w 55. minucie zdobył Mariusz Idzik. Kolejne trafienia zaliczyli: Michał Mokrzycki (62. minuta), Kacper Kawula (76. minuta) i Piotr Kwaśniewski (80. minuta). 

Niebiescy wygrali, bo zachowali spokój i zmienili ustawienie

- Był spokój, powiedziałem, że panowie mamy zacząć grać to, co sobie założyliśmy. wiadomo weszła Zrobiliśmy zmianę ustawienia, wyszliśmy bardziej ofensywnie i powiedziałem: jak strzelimy pierwszą bramkę, to na pewno strzelimy drugą i trzecią, i wtedy nie będziemy się zatrzymywać, tylko mamy cały czas iść za ciosem. I te słowa odzwierciedliły to, co działo się na boisku – mówił po meczu Łukasz Bereta, trener Ruch Chorzów.

Kolejne wyjazdowe spotkanie Niebieskich w najbliższą sobotę, 8 sierpnia, z Foto-Higieną Gać. Pierwszy mecz w Chorzowie 12 sierpnia z Wartą Gorzów Wielkopolski. 

Do gry wracają rezerwy Ruchu Chorzów

Po trzech latach przerwy do gry wracają także rezerwy Ruchu Chorzów. Druga drużyna Niebieskich grała ostatnio w sezonie 2016/2017 na poziomie 4. ligi, po spadku z tej klasy rozgrywkowej zespół rezerw zlikwidowano. 

- Nie było to najlepsza decyzja z wielu względów, zwłaszcza sportowych. Wielu zawodników, którzy w danym momencie nie mogło liczyć na grę w pierwszym zespole, nie miało gdzie grać, podobnie wracający po kontuzjach. Rezerwy powinny być także naturalnym miejscem, gdzie młodzi zawodnicy mogę zapoznać się z seniorską piłką. Dlatego zdecydowaliśmy się wrócić do tego rozwiązania – wyjaśnia prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski.

Druga drużna Ruchu Chorzów zagra w klasie A, a nie od najniższego szczebla, czyli klasy B. Śląski Związek Piłki Nożnej wyraził na to zgodę, ale w pierwszym sezonie Niebiescy nie będą klasyfikowani w tabeli. Pierwsze spotkanie rezerw 23 sierpnia z Kolejarzem Katowice. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.