Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów wznowił treningi. Co po pierwszych zajęciach powiedział nowy trener?

  • Dodano: 2019-06-24 16:00, aktualizacja: 2019-07-03 10:07

Nadal brakuje licencji na grę w III lidze, ale Ruch Chorzów wznowił treningi. To były pierwsze zajęcia pod okiem nowego trenera, Łukasza Berety. Wzięło w nich udział 22 zawodników. 

Nowy trener zadowolony po pierwszym treningu Ruchu Chorzów

Po zakończeniu pierwszego treningu nowy trener Niebieskich był zadowolony. Uznał, że jeżeli piłkarze będą pracować tak jak dziś, to będzie dobrze.

- To spora przyjemność trenować zawodników o takim poziomie. Zobaczymy, jak to wszystko będzie wyglądało w kolejnych dniach. Jestem młody, ambitny, dlatego na pewno dam z siebie wszystko. Piłkarze i kibice ocenią tę pracę w trakcie. Przed nami 6 tygodni okresu przygotowawczego. Myślę, że dobrze przygotujemy się do rozgrywek – podkreślił Łukasz Bereta.

Niebiescy szukają nowych piłkarzy

W treningu wzięło udział dwóch nowych zawodników – 20-letni Mateusz Kurdziel z GKS Tychy oraz 19-letni Oskar Kasiarz, który ostatnio występował w Porawiu Większyce. To dopiero początek zmian w drużynie Niebieskich.

- W najbliższych dniach zapewne w naszych szeregach będzie wiele nowych twarzy, to się będzie zmieniać. Zaprosimy kilku zawodników, którzy wyróżniali się w czwartej lidze. Może zagrają między sobą jakiś mecz. Tych, którzy się sprawdzą, zaprosimy na trening z drużyną – mówił nowy trener Ruchu Chorzów.


14-krotny mistrz Polski ogłosił także casting dla nowych piłkarzy – organizuje testowy mecz. Jak informuje Łukasz Bereta zgłosiło się ponad 600 zawodników. Zgłoszenia zostaną przeanalizowane i wybranych zostanie 22-24 piłkarzy, którzy zagrają między sobą. Później 3-4 najlepszych zostanie zaproszonych na trening. Testowy mecz odbędzie się 29 czerwca.

Nowy prezes Ruchu Chorzów będzie wybrany do końca tygodnia


Ruch Chorzów szuka także prezesa. Rada Nadzorcza klubu zgłoszenia chętnych przyjmowała do 19 czerwca. Zgłosiło się siedmiu kandydatów, wśród nich Szymon Michałek, twórca sektora rodzinnego, który działa na Cichej. Dotychczasowy prezes klubu, Jan Chrapek, 4 czerwca oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej. Wcześniej do dymisji podali się wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej i były prezes klubu Janusz Paterman oraz dyrektor sportowy Marek Mandla.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • wal

    Trzeba było znacznie wcześniej podjąć decyzję o grze w iv lidze bez problemów z długami i licencją.

  • XYZ

    Tak się na grają i przygotują a się okaże że licencji nie dostaną

  • Yorg

    Pedzioł co byście sie dali pokój....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.