Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Łukasz Bereta nowym trenerem Ruchu Chorzów

  • Dodano: 2019-06-18 17:15

Łukasz Bereta został nowym trenerem Ruchu Chorzów. Pochodzący z Rudy Śląskiej 28-latek ostatnio prowadził czwartoligowego Gwarka Ornontowice.

Nowy trener Ruchu Chorzów marzył o tej funkcji

Nowy szkoleniowiec Niebieskich podkreśla, że propozycja objęcia funkcji pierwszego trenera Ruchu była dla niego miłym zaskoczeniem i zwieńczeniem marzeń z dzieciństwa.

- Praca w takim klubie to dla mnie duże wyzwanie i odpowiedzialność. Ruch to klub, który ma niezwykle bogatą historię i wspaniałych kibiców, którzy zasługują na znacznie lepszą grę zespołu. Dla nich warto wyprowadzić ten klub na wyższy poziom. Jestem wychowankiem Ruchu i dostałem tutaj szansę. Chciałbym, aby otrzymali ją również zawodnicy stąd, związani z Chorzowem i regionem, czy juniorzy, którzy mają duży potencjał. Musimy obracać się w pewnych realiach finansowych, dlatego będziemy wyszukiwać wyróżniających się piłkarzy w III, IV lidze, dla których Ruch będzie – tak jak dla mnie – spełnieniem marzeń lub szansą na wybicie się – podkreśla Łukasz Bereta.

Nowy trener Ruchu Chorzów pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Gwieździe Ruda Śląska. Grał także w Rozwoju Katowice i niższych klubach rozgrywkowych. W latach 2004-2010 szkolił się na Cichej. W 2012 został licencjonowanym trenerem Polish Soccer Skills i odbył wyjazdy szkoleniowe do Manchesteru United, Manchesteru City, Evertonu, Sevilli czy Barcelony. Miał także staże trenerskie w Borussii Dortmund, Rozwoju Katowice i dwukrotnie w Ruchu Chorzów. Posiada licencję trenerską UEFA A oraz UEFA Elite Youth A. Prowadził drużyny Pogoni Nowy Bytom, Szczakowianki Jaworzno i Gwarka Ornontowice. Pracował także w Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów.


 

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • kibic

    Młody - będzie mu się chciało!

  • WaJa

    Kiedy w końcu ruszy budowa stadionu przy Cichej?

  • Ginter

    Jak se za niego zaplacisz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.