Wiadomości z Chorzowa

Rusza wypożyczalnia rowerów przy "Kapeluszu"

  • Dodano: 2013-04-17 17:45

Elektryczny lub klasyczny? Przed takim wyborem od dziś mogą stanąć goście Parku Śląskiego. Chodzi oczywiście o wypożyczalnię rowerów, która w tym roku działa właśnie od 16 kwietnia przy promenadzie generała Jerzego Ziętka, na wysokości Hali Wystaw „Kapelusz".


W poprzednich latach wypożyczalnie były również uruchamiane przy parkingach obok Centrum Handlowego AKS i ul. Złotej. W związku ze słabym zainteresowanie z tego rozwiązania jednak zrezygnowano. Obecnie do dyspozycji użytkowników jest 35 rowerów zwykłych i 16 elektrycznych. Wśród nich jest kilka BMX-ów i dwa, które posiadają siedzenia dla dzieci.


Wypożyczalnia ma działać w zależności do pogody - przy niesprzyjającej aurze będzie zamykana. Od poniedziałku do piątku cykliści mogą z niej korzystać od 11 do 18, a w weekendy od 10 do 19. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające rowery pod „Kapeluszem" będzie można wypożyczać do końca października. W zeszłym roku z tej możliwości skorzystało ponad osiemset osób.


Godzina jazdy kosztuje 5 złotych. Przed wypożyczeniem konieczne trzeba jednak okazać dokument tożsamości oraz wpłacić zwrotną kaucję w wysokości 100 złotych. Artur Cieślak, dyrektor administracyjny Parku tłumaczy, że to forma zabezpieczenia przed kradzieżą.

– Jest wykorzystywana też w przypadku naprawy uszkodzeń, które powstają z winy użytkowników – mówi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również