Wiadomości z Chorzowa

Ruszają zapisy na Bieg Wiosenny z metą na Stadionie Śląskim

  • Dodano: 2020-01-22 07:45, aktualizacja: 2020-01-22 08:04

Ruszają zapisy na Bieg Wiosenny z metą na Stadionie Śląskim.

8 marca trzy tysiące zawodników będzie mogło pokonać 10-kilometrową trasę, prowadzącą po alejach Parku Śląskiego, budzących się do życia po zimie.

Finisz przewidziano na bieżni „Kotła Czarownic”

ZAPISY

To będzie ósma edycja Biegu Wiosennego i trzeci raz jego uczestnicy przebiegną z Pól Marsowych na Stadion Śląski, przecinając metę na bieżni lekkoatletycznej. W ostatniej edycji start ukończyło 2348 osób. Najlepszy był Mateusz Mrówka z Radlina, który uzyskał rewelacyjny czas – 31 minut i 17 sekund. Pobił tym samym rekord trasy.

Padło bardzo dużo rekordów życiowych, bo na starcie stanęło wielu debiutantów. Pogoda też sprzyjała szybszemu bieganiu – przyznaje August Jakubik, który pomaga w organizacji imprez biegowych w Parku Śląskim. – Meta na chorzowskim gigancie działa magicznie. 10 kilometrów to dystans niemal dla każdego i dzięki temu startowi, każdy ma szansę poznać obiekt z perspektywy zawodnika – dodaje.


Trasa nadchodzącej edycji będzie dokładnie taka sama, jak przed rokiem. Można zaliczyć ją do górskich, więc nie należy do łatwych. Ma jednak ciekawy profil i atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawodnicy mają do pokonania jedną, bardzo urozmaiconą pętlę i dosyć długi podbieg przy alei Leśnej.

Bieg z Pól Marsowych wystartuje o godzinie 11

Dla zawodników przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety startowe. Znajdą się w nich: napój, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny na mecie, gadżet oraz oczywiście chip i numer startowy z agrafkami.

Organizatorzy Biegu Wiosennego informują:
Opłata startowa wniesiona do 31 stycznia wynosi 49 złotych. Opłata w terminie późniejszym, do 28 lutego, to koszt 59 złotych.

Nasz start to świetna okazja na rozruch po przerwie zimowej – tłumaczy Katarzyna Zazgórnik-Sitz z Parku Śląskiego.

– Liczymy na dobrą pogodę do biegania. Przygotujemy też jeden punkt nawadniania w połowie trasy. Nagrody zostaną przyznane w kategoriach generalnych kobiet i mężczyzn oraz w sześciu kategoriach wiekowych kobiet i siedmiu mężczyzn. Biuro zawodów będzie czynne w piątek, sobotę i niedzielę (6, 7, 8 marca). W nim można odebrać pakiet startowy, ale też – jeżeli limit zapisów internetowych nie zostanie wyczerpany – uiścić opłatę startową w wysokości 70 złotych. Biegi dla najmłodszych – podobnie jak podczas minionej edycji – odbędą się dzień przed głównym startem – 7 marca.

Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a współorganizatorem wydarzenia.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Justyna

    Witam. Jak i gdzie można zapisać dzieci?

  • Dawid

    na stronie zapisow :) jesli posiada Pani konto to trzeba kliknac "dodaj nowego", wpisujemy dane dzieci i od razu przypisuje wg roczknika do biegu :)

  • Irek

    Witam,O której godzinie są biegi dla dzieci i czy sa jakieś medale/nagrody?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.