Wiadomości z Chorzowa

Ruszyła nowa edycja akcji „Superpływak”. Ubiegłoroczny zwycięzca przepłynął ponad 600 km

  • Dodano: 2023-02-07 11:45

Od 1 lutego 2023 r. fani długodystansowego pływania mogą liczyć kolejne przepłynięte kilometry w nowej edycji akcji MORiS Chorzów „Superpływak”. Trzeba będzie się postarać, by przebić wynik ubiegłorocznego zwycięzcy – Mieczysław Latacz w 10 miesięcy pokonał ponad 600 kilometrów.

To kolejna już edycja cieszącej się sporym zainteresowaniem aktywnych fizycznie chorzowian akcji „Superpływak”. Zbierać kilometry można na dwóch basenach MORiS Chorzów - przy pl. Powstańców 1 oraz w Kompleksie Sportowym „Hajduki” przy ul. Granicznej 92. Skierowana jest do wszystkich miłośników pływania, a dołączyć do niej można poprzez wypełnienie oświadczenia u ratowników i zgłoszenie każdorazowo przepłyniętego dystansu (w metrach). Styl pływacki nie ma w tym przypadku znaczenia.

Wystartowała kolejna edycja akcji „Superpływak”

Będziemy publikować comiesięczne osiągnięcia naszych Superpływaków, a podsumowanie nastąpi w grudniu – bowiem do 30. listopada macie czas, aby zbierać na swoje konto kilometry. Najlepsi Superpływacy otrzymają pamiątkowe medale oraz upominki! – informuje MORiS Chorzów.

Jak dołączyć do grona najlepszych pływaków w Chorzowie? Należy przepłynąć odpowiednio:

  • 150 km, aby uzyskać tytuł „Złotego Superpływaka”,
  • 100 km, aby uzyskać tytuł „Srebrnego Superpływaka”,
  • 50 km, aby uzyskać tytuł „Brązowego Superpływaka”.

Warto pamiętać, że osoby niepełnoletnie muszą oddać oświadczenie podpisane przez prawnego opiekuna. Dokumenty są dostępne na obiektach MORiS Chorzów i na stronie internetowej [LINK].

W ubiegłym roku do akcji „Superpływak” przystąpiło ponad 70 osób, a 43 z nich udało się przekroczyć założony w regulaminie akcji dystans. 18 osób uzyskało tytuł Złotego Superpływaka, sześcioro Srebrnego Superpływaka i 19 Brązowego Superpływaka. Zwycięzcą akcji w 2022 roku okazał się Mieczysław Latacz, który pokonał w ciągu 10 miesięcy ponad 604,5 km, z czego najwięcej we wrześniu – 105,75 km!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również