Wiadomości z Chorzowa

Ruszyło głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

 • Dodano: 2019-09-16 16:15

Dziś ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. Wnioski podzielone są na trzy kategorie: zadania inwestycyjne, zadania społeczne duże i zadania społeczne małe.

Głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego Chorzowa zakończy się 6 października

Głosować można przez formularz elektroniczny na stronie internetowej bo.chorzow.eu. Głosujący mają do dyspozycji w sumie 15 punktów. W każdej kategorii: zadania inwestycyjne, zadania społeczne duże i zadania społeczne małe może przyznać po 5 punktów. Punkty można dowolnie rozdzielić pomiędzy projektami lub wszystkie przyznać na jeden wybrany. Żeby poznać szczegóły wybranego zadania wystarczy kliknąć jego nazwę. Głosowanie na projekty do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa zakończy się 6 października.

Można wybierać spośród 88 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Chorzowa

W zadaniach inwestycyjnych do wyboru jest 51 projektów, wśród nich budowa dróg rowerowych, siłowni plenerowych czy placów zabaw. Zgłoszono także pomysły na utworzenie ulicznej galerii czy strefy relaksu oraz remont pomnika. W dużych zadaniach społecznych do wyboru jest 15 projektów, takich jak: festiwale muzyczne, festiwal teatralny czy rodzinny festiwal pasji. Zgłoszono także organizację obchodów 100-lecia Ruchu Chorzów czy stworzenie wirtualnego muzeum. W zadaniach społecznych małych można wybierać spośród 22 zgłoszonych projektów. Znajdziemy tam m.in. festiwal filmowy, święto rowerzysty czy przemysłową lekcję historii. Zwycięskie projekty trafią do realizacji w przyszłym roku.

Tegoroczny Budżet Obywatelski Chorzowa wynosi 3,5 mln złotych

Pula środków tegorocznego budżetu obywatelskiego w Chorzowie wynosi 3,5 miliona złotych, z czego 85% (2 975 000 zł) przeznaczonych jest na zadania inwestycyjne (np. budowa placu zabaw, a 15% (525 000 zł) na zadania społeczne (np. organizacja zawodów sportowych czy różnego rodzaju warsztatów). Pojedyncze zadanie inwestycyjne może kosztować maksymalnie 370 000 zł. Zadania społeczne zostały podzielone na dwie grupy: małe – do 20 000 zł oraz duże – do 200 000 zł.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Wanda Sułkowska

  Pomnik "Żołnierzy Polskich" przy ul. Śląskiej - remont, renowacja to projekt inwestycyjny numer 40. Bardzo proszę o zagłosowanie na to zadanie. A wśród projektów społecznych dużych - zadanie numer 2 - to Festiwal Legend Polskiego Rocka.

 • Wirk

  Dziękujemy pani Wando. W Chorzowie nie wychwalamy morderców. Proszę dalej kontynuować swoje kółka różańcowe przy CIS a w politykę nosa nie wkładać.

 • Jhah

  Pomnik morderców należy zlikwidować a nie remontować!!!

 • Obywatel Chorzowa

  W Katowicach budżet obywatelski w tym roku wynosi przeszło 31,5 mln złotych - to nie jest 2 razy więcej, to nie jest również 3 razy więcej, to jest 9 razy więcej niż w Chorzowie! A podobno to w Chorzowie rządzi Koalicja Obywatelska, a w Katowicach współrządzi antyobywatelski PiS. Parodia.

 • Pomyśl!

  To teraz sprawdź ile wynosi w ogóle budżet Katowic, a ile Chorzowa! Jakie są różnice w dochodach miasta!

 • Sam pomyśl

  Katowice mają 2,5 raza więcej zameldowanych mieszkańców niż Chorzów. Żeby kwota na mieszkańca była proporcjonalna jak w Chorzowie musiałyby mieć milion mieszkańców. Sam oceń które miasto jest bardziej pro-obywatelskie.

 • Dawid

  Polecam uwadze wszystkich głosujących zadanie inwestycyjne nr 38 - modernizacja placu zabaw na Amelungu oraz projekt społeczny mały nr 10 - podróż do czasów Mozarta.

 • Dawid

  Polecam uwadze wszystkich głosujących zadanie inwestycyjne nr 38 - modernizacja placu zabaw na Amelungu oraz projekt społeczny mały nr 10 - podróż do czasów Mozarta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również