Wiadomości z Chorzowa

Ruszyły zapisy na VIII. Bieg z sercem WOŚP. Warto się pospieszyć – jest limit miejsc

  • Dodano: 2022-12-30 14:00, aktualizacja: 2023-01-02 12:34

Tej imprezy z pewnością nie odpuszczą sobie biegowi zapaleńcy. Chorzowski sztab WOŚP w ZST nr 1 poinformował o uruchomieniu zapisów na ósmą już edycję Biegu z Sercem!

Tradycji musi stać się zadość – 29 stycznia 2023 r. podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się ósmy już Bieg z Sercem. Fani biegania zawitają do Parku Śląskiego i będą mogli wziąć udział w wydarzeniu z charytatywnym celem w tle.

Chorzowski sztab WOŚP działający w ZST nr 1 poinformował właśnie o uruchomieniu zapisów na biegową imprezę. Co istotne, wprowadzono limit miejsc – w biegu będzie mogło wziąć udział maksymalnie tysiąc osób!

Ruszyły zapisy na VIII. Bieg z Sercem

Impreza odbędzie się 29 stycznia 2023 roku w Parku Śląskim i rozpocznie o godzinie 11.00 spod bramy nr 1 Stadionu Śląskiego. Meta została zaplanowana w okolicach Pól Marsowych, a zakończenie biegu przypadnie na godz. 13.00.

Dystans, jaki będą musieli przemierzyć biegacze to 7 kilometrów., a w biegu mogą wziąć udział wszyscy - nie ma bowiem limitu wiekowego. Wydarzenie skierowane zostało do biegaczy, osób uprawiających nordic walking oraz tych, którzy chcą wyjść na spacer.

Opłata startowa wynosi 40 złotych, a należy ją wnieść w dniu imprezy do puszki WOŚP. Zapisy są dostępne pod TYM linkiem.

Nie tylko bieganie! Finał WOŚP w Chorzowie pod znakiem aktywności fizycznej

31. Finał WOŚP w Chorzowie zdecydowanie stanie pod znakiem intensywnej aktywności fizycznej. Sztab w Zespole Szkół Technicznych nr 1 wraz z MORiS Chorzów – poza wspomnianym biegiem – zapewni chorzowianom sporą dawkę ruchu. Zaplanowano bowiem rywalizację sportową również w formie pływania i jazdy na rowerze!

29 stycznia 2023 r. spod Szybu Prezydent ruszy współorganizowany przez Chorzowski Klub Rowerowy i Miasto Chorzów II Rajd Rowerowy.

Tak jak przy poprzedniej edycji, wyruszymy wspólnie spod Szyb Prezydent i przejedziemy ulicami miasta Chorzów na chorzowski rynek gdzie każdy uczestnik otrzyma piękny pamiątkowy medal – informują organizatorzy.

Trasa rajdu to ok. 20 kilometrów, a opłata startowa wrzucana w dniu finału do puszki wolontariusze to 20 złotych.

W Finałową niedzielę o godzinie 10.00 na basenie w  Kompleksie Sportowym "Hajduki" będzie można wziąć udział w zawodach pływackich „Pływamy dla WOŚP”, a ich zasady są proste: zabrać strój kąpielowy, wrzucić do puszki nie mniej niż 15 złotych/za osobę, pływać ile sił w rękach i nogach.

Wejście w tym dniu na pływalnie kompleksu Hajduki będzie dostępna w trzech opcjach:

  • wrzutka do puszki WOŚP
  • skorzystanie z wykupionego karnetu
  • zakup biletu w kasie

Wrzucenie do puszki jest dobrowolne, a cała kwota zostanie przekazana na konto Fundacji.

To jeszcze nie wszystko – chorzowski sztab WOŚP zaplanował również V. WOŚP w rytmie zumby, Lodowisko dla WOŚP, a także animacje dla dzieci. Bieżące informacje na temat 31. Finału WOŚP w Chorzowie na profilu sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działającego w Zespole Szkół Technicznych nr 1 na Facebooku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również