Wiadomości z Chorzowa

Schronisko potrzebuje słomy i kurteczek dla podopiecznych!

  • Dodano: 2022-11-28 13:00

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie bardzo prosi o pomoc – w placówce zaczyna brakować słomy, która daje zwierzakom ciepło. Dodatkowo wraz z nadejściem chłodniejszych dni, pieski przywdziewają kurtki, których w schronisku także brakuje.

Słoma pilnie potrzebna

Chorzowskie schronisko zaapelowało w swoich mediach społecznościowych o pomoc w postaci słomy. Pracownicy schroniska tłumaczą, że mimo iż budy są ocieplone i zabezpieczone przed zamakaniem, to właśnie słoma daje zwierzakom faktyczne ciepło, tak potrzebne w okresie jesienno-zimowym.

- Słoma w okresie jesienno-zimowym schodzi w zawrotnym tempie. Raz, że wilgotną musimy wyrzucić i zastąpić suchą, a dwa, że część czworonogów wykopuje ją poza budę i później sporo z niej zamiatamy razem z odchodami z kojców oraz spod nich. Te częste wymiany powodują, że powoli zaczynamy dostrzegać ścianki naszego magazynu, a to niedobrze – czytamy w poście opublikowanym przez chorzowskie schronisko.

Słomę można dostarczać do schroniska osobiście lub przesłać ją pocztą. W przypadku chęci zorganizowania większego transportu warto wcześniej powiadomić schronisko, aby mogło ułatwić wjazd do magazynu.

Kurteczka dla pieska

Schronisko prosi także o kurtki dla psiaków. Za oknem robi się coraz chłodniej, więc pracownicy schroniska powoli zaczynają ubierać podopiecznych. Tłumaczą, że nie wszystkie pieski noszą dodatkowe ubranko, gdyż wiele z nich tego nie lubi, jednak mają podopiecznych, którzy chętnie korzystają z dodatkowej warstwy dającej ciepło. 
Schronisko prosi, aby były to kurteczki średnie i duże, gdyż małych i bardzo małych mają pod dostatkiem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również