Wiadomości z Chorzowa

Schronisko w Chorzowie potrzebuje wsparcia! Najpotrzebniejsza jest sucha karma

 • Dodano: 2023-05-10 14:45

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie potrzebuje naszej pomocy. Największe zapotrzebowanie jest na suchą karmę. Dla osób, które wolą wesprzeć schronisko datkiem, utworzona została internetowa zbiórka. Sprawdź, gdzie i w jaki sposób, można wesprzeć bezdomne zwierzęta!

Zbiórka na rzecz chorzowskiego schroniska

W Chorzowskim schronisku znajdującym się przy ul. Opolskiej 36 przebywa aktualnie około 100 psów. Tak duża liczba zwierząt wiąże się z większym zapotrzebowaniem na karmę oraz inne produkty niezbędne podopiecznym schroniska. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie prosi o wsparcie.

Instytucję można wspomóc na dwa sposoby. Jednym z nich jest dostarczenie suchej karmy, a drugim wsparcie finansowe internetowej zbiórki na rzecz schroniska - TUTAJ. Schronisko prosi o to, aby karma była średniej lub dobrej jakości, żeby nie zaszkodziła zwierzętom.

- Aktualnie mamy około stu psów, no i w większości są to psy raczej takie większe, czyli duże lub średnie. Dlatego nam ta karma też tak dosyć szybko schodzi, dlatego też potrzebujemy karmy na ten moment – powiedziała pracownica Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. 

Warto wspomnieć, że w chorzowskim schronisku funkcjonuje także wirtualna adopcja. Jest to opcja dedykowana dla osób, które nie mogą adoptować zwierząt na stałe, jednak chcą im regularnie pomagać. Polega ona na comiesięcznym wspieraniu finansowym wybranego przez siebie podopiecznego. Kwota przekazywanych datków zależy od osoby adoptującej.

Karma to nie wszystko, czego brakuje w chorzowskim schronisku

Obecnie zbiórka karmy jest najistotniejsza. Osoby chcące wesprzeć chorzowskie schronisko nie muszą się jednak ograniczać tylko do niej. Zapewnienie odpowiednich warunków zwierzętom przebywającym w schronisku wymaga wielu dodatkowych artykułów. Niezbędny jest m.in. żwirek dla kotów, środki czystości oraz każdego rodzaju akcesoria dla zwierząt.    

- Cały czas potrzebujemy tak naprawdę akcesoriów dla zwierząt, żwirku dla kotów, ręczniki papierowe, środki czystości. Także tutaj cały czas jest potrzebne, że tak powiem wszystko dla zwierząt. Natomiast najbardziej w tej chwili jest potrzebna karma – powiedziała pracownica schroniska.

Gdzie dostarczyć niezbędne dla schroniska produkty?

Osoby chcące wesprzeć instytucję, nie muszą tego robić w godzinach otwarcia biura. Karmę lub inne produkty dla zwierząt można dostarczyć każdego dnia przez całą dobę. Zbiórkę na rzecz chorzowskiego schroniska prowadzi także sklep zoologiczny Leopardus, znajdujący się w centrum handlowym Silesia City Center.

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: FB Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

Komentarze (7)    dodaj »

 • Fafik

  Warto pomagać

 • ares

  warto, sam wpłacam na nasze schronisko i inne fundacje, ale czy czasem za finansowanie schroniska nie powinna odpowiadać gmina? jest to lekka paranoja... dodam, że zamiast kupować samemu karmę, lepiej zrobić datek - schronisko ma dobrą zniżkę w jednym ze sklepów internetowych i za te same pieniądze są w stanie kupić więcej karmy

 • Fafik

  Też co miesiąc wspomagam schronisko, miasto woli patoligiczne środowiska wspierać niż otaczać opieką bezbronne stworzenia. Moim zdaniem tylko uswiadamianie ludzi by adptowali pieski da efekt. Trzeba głośno namawiać do adopcji tych stworzeń.

 • Werk SH

  Pamiętaj że pies czy kot nie weźmie udziału w wyborach. Miasto Chorzów praktycznie nie istnieje. Wszystko się wali, patologia się pasie na pracujących, a w markecie na AKS śpią bezdomni. Na środku korytarza, a ochrona ma to w....

 • chorzowski

  Sam jesteś patologia, ty pewnie byś wyrzucił bezdomnych z marketu, brawo inteligencie. Tak pisać o Chorzowie może jedynie osoba, która tu nie mieszka. Więc pa pa.

 • Werk SH

  Owszem wyrzuciłbym bezdomnych z marketu. Podobnie jak wszystkich stojących pod wydawkami i patomamusie 500+ takie lemingi jak ty. Po twoich argumentach widać że jesteś albo dzieckiem albo menelem.

 • Ryker

  Werk Choć ty rozsądny!!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również