Wiadomości z Chorzowa

ŚFN on Tour, czyli sobota z nauką w Parku Śląskim! 

  • Dodano: 2021-07-26 09:45, aktualizacja: 2021-07-27 09:18

W ubiegłą sobotę, 24 lipca, Śląski Festiwal Nauki KATOWICE był obecny podczas "Śniadania na trawie" odbywającego się cyklicznie w Rosarium w Parku Śląskim. 

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 

ŚFN to wydarzenie organizowane przez śląskie uczelnie oraz Miasto Katowice. Założeniem festiwalu jest promowanie nauki oraz edukacji w województwie śląskim.  

W zeszyły weekend Strefa ŚFN on Tour była dostępna dla mieszkańców Chorzowa od 10.00 do 16.00. Podczas spotkania uczestnicy mogli odwiedzić stoiska pokazowe realizowane przez wystawców ŚFN, a także spotkać się z naukowcami.  
 

 

Sobota z nauką 

Nie zabrakło również wielu ciekawych atrakcji! Naukowcy z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych w Uniwersytecie Śląskim przygotowali warsztaty poświęcone żeglarstwu. Podczas zajęć padły odpowiedzi na pytania takie, jak czym jest korozja i jak się przed nią chronić. 

Inną propozycją było wyzwanie inżynierskie, gdzie mieszkańcy musieli podjąć się budowy tratwy z dostarczonych, zwykłych elementów, by następnie sprawdzić ich wytrzymałość, wyporność oraz zdolność do pływania. Warsztaty przeznaczone były dla osób w każdym wieku. 

Chorzowskie “Śniadanie na trawie” 

Czym jest "Śniadanie na trawie"? Jest to cykl darmowych spotkań, odbywających się w każdą sobotę od 12 czerwca do 11 września, w godzinach 10.00 – 16.00. Jest to świetna okazja, by rozkoszować się lokalnymi specjałami oraz podjąć się różnych sportowych aktywności na łonie natury. 

Zestaw eksperymentów dla dzieci do domu

Następne spotkanie już 31 lipca! 


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały organizatora

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również