Wiadomości z Chorzowa

Silesia Marathon - Maraton Bohaterów

  • Dodano: 2020-06-25 06:15, aktualizacja: 2020-06-25 07:03

Do rozpoczęcia 12. edycji Silesia Marathon pozostało już nieco ponad 100 dni. Bieg maratoński prowadzony ulicami czterech miast Śląska po raz kolejny cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników sportu z Polski oraz innych krajów Europy.

Obecnie, na trzy miesiące przed startem zawodów, swój udział zadeklarowało ponad 3000 osób

Nadchodzącą odsłonę Silesia Marathon poprzedza kampania "Maraton Bohaterów". Akcja zainaugurowana w połowie czerwca przedstawia sylwetki i historie biegaczy, którzy mimo różnych przeciwności byli w stanie bezgranicznie poświęcić się swojej pasji i razem z tysiącami innych uczestników wziąć udział w biegu.

Każdy z uczestników niesie za sobą historię i każdy z nich ma też swój szczególny powód, dla którego bierze udział w naszym biegu. Kampanią „Maraton Bohaterów” chcemy podkreślić idee towarzyszące Silesia Marathon i pokazać, że każdy biegacz poświęcony swojej pasji jest dla nas bohaterem – mówi Bohdan Witwicki, pomysłodawca Silesia Marathon i prezes fundacji Silesia Pro Active.

Na stronie poświęconej Maratonowi Bohaterów przedstawione zostały dotychczas sylwetki dwojga uczestników Silesia Marathon - Andreya Tikhnova oraz Katarzyny Tanistry. Kolejne historie - wraz z podcastami dostępnymi w serwisach streamingowych - prezentowane będą w każdy piątek aż do startu Silesia Marathon.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 4 października

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące zapisów dostępne są na oficjalnej stronie biegu.

Strona poświęcona Maratonowi Bohaterów:
www.maratonbohaterow.pl

Strona Silesia Marathon:
https://silesiamarathon.pl/


Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzony ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Silesia Marathon to największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce.

Pierwszy Silesia Marathon wystartował 3 maja 2009 roku spod bram Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Metę maratonu usytuowano wtedy przed katowickim „Spodkiem”. Honorowym starterem pierwszego maratonu ulicznego na Śląsku był prof. Jerzy Buzek. Pomysłodawcą biegu i prowadzącym imprezę do dnia dzisiejszego jest Bohdan Witwicki – biegacz, promotor aktywności fizycznej i sportu, prezes fundacji Silesia Pro Active. Silesia Marathon to nie tylko bieg główny na dystansie 42.195 km, ale i liczne biegi towarzyszące. W ramach zawodów organizowany jest półmaraton (21.097 km), minimaraton (4,2) oraz bieg ultra na dystansie 50 km.

Trasa Silesia Marathon posiada międzynarodowy atest. Bieg należy do największego stowarzyszenia AIMS (Międzynarodowe Stowarzyszenie Maratonów i Biegów Ulicznych).

Od pierwszej edycji zawody rozgrywane są pod honorowym patronatem Ministra Sportu, a od 2017 roku również Marszałka Województwa Śląskiego.

Komentarze (1)    dodaj »

  • CHRIS MISIEK

    Zrobiłem film z trasy maratonu , jeśli ktośsię chce zobaczyć , Link do filmuhttps://youtu.be/TBbQg5uB4tc

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również