Wiadomości z Chorzowa

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej: ZTM uruchomi dodatkowe kursy tramwajów i autobusów

  • Dodano: 2022-08-04 11:45

W sobotę 6 sierpnia wielkie święto lekkiej atletyki – Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w ramach Diamentowej Ligi. Duże zainteresowanie imprezą skłoniło ZTM do uruchomienia dodatkowej komunikacji miejskiej tego dnia.

W przypadku niemal każdego dużego wydarzenia, które odbywa się na Stadionie Śląskim czy w Parku Śląskim Zarząd Transportu Metropolitalnego w trosce o komfort pasażerów decyduje się na uruchomienie dodatkowych kursów tramwajów i autobusów. Tak też stanie się w ten weekend ze względu na Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Organizatorzy spodziewają się tłumów, a marszałek Jakub Chełstowski już kilka tygodni temu publicznie wyrażał nadzieję na pobicie dotychczasowego rekordu publiczności na wyremontowanym stadionie. Padł on właśnie w trakcie Memoriału w 2018 roku. Czy na trybunach Śląskiego 6 sierpnia zasiądzie ponad 40 tysięcy widzów? Tego dziś nie wiemy, ale na wszelki wypadek kibice zyskają możliwość sprawniejszego przemieszczenia się do Kotła Czarownic.

Dodatkowe kursy komunikacji miejskiej na Stadion Śląski

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku z przebiegiem Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej dotkną tramwajów. ZTM poinformował, że linie 0 i 11 będą kursować ze zwiększoną częstotliwością – praktycznie co 7 i 15 minut.

Dodatkowo, w ciągu komunikacyjnym między przystankami Katowice Rynek – Stadion Śląski linie tramwajowe kursować będą co 5 minut. Tego dnia zawieszona zostanie linia 23.

Jeśli chodzi o linie autobusowe to 6 sierpnia autobusy M3 i 840 będą obsługiwać dodatkowo przystanki Chorzów AKS w obie strony.

Dodatkowo w godzinach od ok. 13.30 do 20.00 linie autobusowe 7, 23, 109, 673, 674 i M24 w kierunku Osiedla Tysiąclecia pomiędzy przystankami Dąb Kościół a Osiedle Tysiąclecia ZOO będą kursować trasą objazdową, co może powodować opóźnienia w realizacji kursów. Obsługa przystanków nie ulega zmianie – informuje ZTM.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również