Wiadomości z Chorzowa

Śląska grupa SPEED podsumowała kolejny rok swojej działalności

  • Dodano: 2022-01-26 06:30, aktualizacja: 2022-01-26 08:46

Śląska grupa Speed podsumowała kolejny rok swojej działalności na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Policjanci tej specgrupy w minionym roku ujawnili blisko 93,5 tys. wykroczeń, zatrzymali 215 nietrzeźwych kierujących, 913 uprawnień do kierowania i 2897 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi nie zwalniają tempa i w tym roku także z całą stanowczością reagować będą na niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

Grupa Speed w naszym województwie funkcjonuje od 19 lipca 2019

W jej skład obecnie wchodzi 48 policjantów, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Do zadań zespołu należy nie tylko zatrzymywanie kierowców, którzy stwarzają poważne zagrożenie, przekraczając znacznie dozwoloną prędkość. Grupa Speed zajmuje się także tymi, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze i popełniają inne wykroczenia, mogące być przyczyną tragicznych zdarzeń. Wykonywanie zadań służbowych policjantom tej specgrupy umożliwiają szybkie, nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

W minionym roku mundurowi grupy Speed skontrolowali 74995 pojazdów i ujawnili niemal 93,5 tysiąca wykroczeń. Do najczęstszych wykroczeń należało oczywiście przekroczenie dopuszczalnej prędkości, ponad 61 tysięcy, w tym 876 o powyżej 50 km/h. Stróże prawa wystawili ponad 72 tysiące mandatów karnych, uniemożliwili dalszą jazdę 215 pijanym kierującym, zatrzymali 913 uprawnień do kierowania i 2897 dowodów rejestracyjnych.

Liczby te odzwierciedlają jak dużo pracy, każdego dnia, mają policjanci śląskiej grupy Speed. Mundurowi nie zwalniają jednak tempa i w tym roku także z całą stanowczością reagować będą na niezgodne z przepisami zachowania na drodze. Apelujemy zatem do kierujących o zdrowy rozsądek i odpowiedzialność. Policja przypomina, że od 1 stycznia kary za najbardziej niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym są dużo większe niż w latach ubiegłych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również