Wiadomości z Chorzowa

Śląski Ogród Zoologiczny ma nową lokatorkę. Poznajcie wielbłądzicę Molly!

  • Dodano: 2022-02-09 13:15

Do grona wielbłądzich samic mieszkających w chorzowskim ZOO dołączyła Molly – niespełna dwuletnia wielbłądzica z Ostrawy. Już niebawem pozna swojego przyszłego partnera!

Nowa mieszkanka chorzowskiego ZOO

Śląski Ogród Zoologiczny wzbogacił się o kolejne zwierzę. Już niedługo zwiedzający ZOO będą mogli poznać wielbłądzicę Molly, która przyjechała do Chorzowa z ogrodu zoologicznego w Ostrawie. Wielbłądzica jest bardzo młoda – w maju skończy 2 lata. Pracownicy chorzowskiego ZOO zauważyli, że Molly jak na wielbłąda jest wyjątkowo uparta oraz oznacza się bardzo silnym charakterem. Już niedługo pozna swojego przyszłego partnera, Goliata – wielbłąd z pewnością przekona się o silnej osobowości swojej partnerki!

Wiele zmian w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

W 2021 roku w chorzowskim ZOO zdarzyło się naprawdę wiele – na świat przyszedł pingwin Humboldta, ZOO zyskało dwie nowe pantery śnieżne oraz sowę śnieżną. Zmiany dotyczą również infrastruktury ogrodu; do użytku oddano zupełnie nowy obiekt dla panter śnieżnych, nosorożce zyskały nowy pawilon, a także rozpoczęto budowę lasu deszczowego, który zastąpi stary gmach żyrafiarni. To zaledwie kilka zmian, które zaszły w chorzowskim ZOO w zeszłym roku. A jak wiele ich jeszcze przed nami? Tego dowiemy się niebawem! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również