Wiadomości z Chorzowa

Śląski Ogród Zoologiczny z konkursem na imiona dla trzech małych rosomaków

  • Dodano: 2022-10-27 09:00

26 lutego 2022 w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym na świat przyszły trzy rosomaki. Władze zoo postanowiły oddać wybór imiona dla maluszków w ręce odwiedzających ogród. Rozpisano specjalny konkurs!

To pierwsze młode tego gatunku, które urodziły się w ogrodzie zoologicznym na terenie Polski. Szczęśliwymi rodzicami zostali Tatyana i Thor.

Z doświadczenia naszych kolegów pracujących w innych europejskich ogrodach zoologicznych oraz z danych literaturowych wiemy, że wśród młodych rosomaków w pierwszych miesiącach życia występuje wysoka śmiertelność. Z tego względu jeszcze większą radość sprawia nam fakt, że cała trójka cieszy się świetnym zdrowiem i doskonałą kondycją – wyjaśniają władze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Młode rosomaki mają już blisko 8 miesięcy i prawdopodobnie za kilka miesięcy zostaną przekazane do innych ogrodów zoologicznych.

Nie lubimy pożegnań, jednak wiemy, że dzięki temu możliwe będzie powiększanie populacji tego zagrożonego wyginięciem gatunku – przekonują pracownicy zoo.

Konkurs na imiona dla trzech rosomaków

Młode rosomaki są już na tyle dojrzałe, że przyszedł czas na to, aby wybrać dla nich imiona. Władze ośrodka postanowiły nie podejmować takiej decyzji samodzielnie, a tradycyjnie oddać możliwość nazwania maluchów gościom i sympatykom zoo. W ten sposób wraz z Rosomak S.A. – opiekunem rosomaków mieszkających w zoo rozpisany został specjalny konkurs. Jakich imion szuka zoo?

Nietuzinkowych, unikalnych i wyjątkowych – jak nasze rosomaki. Odpowiednich dla samca – wszystkie trzy rosomaki to chłopcy. Rozpoczynających się na literę „T” – podobnie jak imiona ich rodziców – wymieniają pracownicy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Aby wziąć udział w konkursie należy wymyślić imię rozpoczynające się na literę ”T”, które będzie odpowiednie dla samca rosomaka i uzasadnić swój wybór. Imię wraz z uzasadnieniem trzeba wysłać  na adres mailowy: konkurs@slaskiezoo.pl.

Jak zgłosić swoje uczestnictwo w konkursie?

Zgłoszenie musi zawierać również imię uczestnika i numer telefonu, pod którym organizatorzy konkursu będą mogli nawiązać kontakt. Na zgłoszenia śląskie zoo czeka do 7 listopada, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do końca listopada.

W pierwszym etapie konkursu jury wybierze dwa zwycięskie imiona (jedno wybrane przez pracowników Rosomak S.A., drugie wybrane przez pracowników ZOO), a także cztery propozycje dla internautów, którzy w drugim etapie internauci wybiorą zwycięzcę. Taką drogą zostaną wybrane wyjątkowe imiona dla trzech rosomaków.

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również