Wiadomości z Chorzowa

Śląskie Zoo i Park Śląski dla WOŚP. Można wziąć udział w specjalnych licytacjach

  • Dodano: 2023-01-25 14:45

31. Finał WOŚP już za kilka dni. Śląski Ogród Zoologiczny i Park Śląski dołączył do wspierania tegorocznego celu – walki z sepsą. Na Allegro znajdziemy specjalne charytatywne aukcje. Co można wylicytować?

Dzień w roli opiekuna zwierząt czy przyrodniczy spacer po Parku Śląskim? A może jedno i drugie? W ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chorzowski sztab w porozumieniu z dyrekcją Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i zarządu Parku Śląskiego organizuje specjalne charytatywne aukcje w serwisie Allegro.

Wszyscy sympatycy śląskiego Zoo, którzy myśleli wcześniej o tym, aby zostać wolontariuszem w ogrodzie zoologicznym mają świetną okazję do tego, by jednocześnie spełnić swoje marzenie i wesprzeć szczytny cel tegorocznego Finału WOŚP.

Czy jesteś wystarczająco nieustraszony by stać się opiekunem zwierząt w ogrodzie zoologicznym? Możesz się o tym przekonać stając się przez jeden dzień opiekunem zwierząt w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. W ten sposób poznasz pracę zoo „od kuchni” towarzysząc pracownikom działu hodowlanego w ich codziennych obowiązkach – m.in. w przygotowaniu pokarmu, porządkowaniu wybiegów, obserwacji i treningu medycznym podopiecznych, czy tworzeniu dla nich urozmaiceń (enrichment). Odwiedzisz różne zakątki zoo, a nawet przejedziesz się Melexem! – wyjaśnia dyrekcja ogrodu.

Ten jeden wyjątkowy dzień można wylicytować na aukcji w serwisie Allegro. Zwycięzca będzie mógł zrealizować wejściówkę do końca tego roku. Z możliwości zostania opiekunem zwierząt w Śląskim ZOO może skorzystać tylko jedna, pełnoletnia osoba. Podejmując pracę opiekuna trzeba być zdrowy fizycznie, nie mieć stwierdzonej alergii na sierść zwierząt, pyłki traw i kurz oraz posiadać ważne ubezpieczenie.

W tej chwili kwota licytacji [LINK] wynosi 810 złotych – pracownicy ogrodu zoologicznego liczą na dojście przynajmniej do tysiąca. Licytacja zakończy się w niedzielę 29 stycznia 2023 roku o godz. 18.50.

Zoo i Park Śląski z wyjątkowymi aukcjami w przeddzień 31. Finału WOŚP

Żądni przygód sympatycy Parku Śląskiego mają za to okazję do zobaczenia liczącego blisko 535 ha terenu z zupełnie innej perspektywy. Jak to możliwe? Park Śląski zdecydował się wystawić na licytację voucher uprawniający do spaceru przyrodniczego z przewodnikiem. Skorzystać będzie mogła licząca 5 osób grupa.

Zwycięzcy zostaną zapoznani z nowym obliczem parku, zobaczą ciekawe i przepiękne zakamarki o których możliwe, że nie mieli świadomości istnienia. W trakcie zwiedzania przewodnik odpowie na nurtujące pytania, jak również zapozna zwiedzających z historią parku – przekonuje dyrekcja Parku Śląskiego.

Wygrana grupa pięciu osób przeżyje niezapomniane chwile i pozna tajemnice Zielonych Płuc Śląska. Aktualna cena to 93 złote, a licytacja zakończy się w niedzielę 29 stycznia 2023 roku chwilę po godzinie 20.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również