Wiadomości z Chorzowa

„Śląsko Wilijo” w skansenie już 12 grudnia! 

  • Dodano: 2021-12-03 08:30, aktualizacja: 2021-12-02 20:40

12 grudnia w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” odbędzie się „Śląsko Wilijo”, czyli świąteczna impreza plenerowa. W programie m.in. teatrzyk dla dzieci, koncert pastorałek oraz jasełka przygotowane przez gości skansenu. 

„Śląsko Wilijo” w skansenie 

12 grudnia, w niedzielne świąteczne popołudnie, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza na imprezę plenerową „Śląsko Wilijo”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 16.00.  

- „Śląsko Wilijo” to wydarzenie szczególne. Przybliża tradycje i obyczaje nadchodzących Świąt i przypomina co podczas nich ważne. To ciepła i pełna uroku impreza, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Tegoroczna edycja jest dla nas wyjątkowa, bo zaprosiliśmy do jej organizacji naszych gości Muzealnych, którzy pod czujnym okiem Stefana Mazura – aktora i pracownika Muzeum przygotowywali przedstawienie „Jasełka” podczas listopadowych warsztatów – mówi dyrektor muzeum Artur Madaliński. 

Ceny biletów: 8 zł ulgowy, 12 zł normalny, 1 zł specjalny (opiekunów obejmują bilety ulgowe).

Co w programie? 

  • Teatrzyk dla dzieci “Opowieści z zimowej doliny” w wykonaniu Bajkowych Skarbków Śląska, 
  • Koncert Pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Chorzów, 
  • Koncert Pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Tysiąclatki”, 
  • “Jasełka” przygotowane przez gości skansenu, 
  • Wyniki “Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową”, 
  • Jarmark Świąteczny. 

Dodatkowo będzie można wykonać piękne ozdoby i barwne stroiki na warsztatach rękodzieła, które czekają na gości w spichlerzu z Wojkowic. Na świąteczne potrawy zaprosi Koło Gospodyń Wiejskich z Rajczy. Całe wydarzenie poprowadzi Marek Szołtysek - śląski pisarz, dziennikarz, historyk,

- O Dzieciątku, betlyjce i znaczeniu choinki, czyli świętowaniu Bożego Narodzenia na Śląsku, opowie Marek Szołtysek. Naszych gości zaprosimy do wspólnego kolędowania – również po śląsku, a także przybliżymy historię kolędników. Przedstawienie dla dzieci „Opowieści z zimowej doliny” wystawi Teatr Bajkowe Skarbki Śląska. 

„Śląsko Wilijo” w skansenie już 12 grudnia! 

Jagoda RadziochJagoda Radzioch
Źródło: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również