Wiadomości z Chorzowa

Służąc na granicy zatrzymali nietrzeźwego kierującego

  • Dodano: 2022-01-11 06:45, aktualizacja: 2022-01-11 06:49

Bezpieczeństwo na polsko-białoruskiej granicy, a zarazem zewnętrznej granicy Unii Europejskiej jest strzeżone przez funkcjonariuszy wielu służb mundurowych.

Policjanci z chorzowskiej komendy także znaleźli się w tym gronie. W miniony weekend zatrzymali kompletnie pijanego 66-latka, który jechał swoim fiatem na samych felgach.

Patrol złożony z dwóch policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie pełni obecnie służbę na granicy z Białorusią. Do zadań mundurowych należy m.in. zabezpieczenie szlaków komunikacyjnych przy samej granicy, dbając o to, by nielegalni migranci nie przedostali się do Polski. W miniony weekend w trakcie jednego z patroli uwagę mundurowych zwrócił kierujący fiatem, który jechał na samych felgach. Po zatrzymaniu okazało się, że siedzący za kierownicą 66-latek jest kompletnie pijany. Mężczyzna nawet nie wiedział, że obie przednie opony uległy całkowitemu zniszczeniu, a on poruszał się na samych felgach. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a o jego losie zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.