Wiadomości z Chorzowa

Spektakl "WIR" już 27 maja! Ruch i taniec w ChCK

  • Dodano: 2024-05-21 08:15, aktualizacja: 2024-05-21 08:36

"WIR" to spektakl z gatunku teatru ruchu i tańca. W całości realizowany do muzyki grupy K-essence. Właśnie ta muzyka była pierwszą inspiracją i powodem powstania widowiska.

Czym jest szczęście?

Główną problematyką "WIRU" jest walka jednostki o odnalezienie własnego "ja" we współczesnym świecie. Wszechogarniający konsumpcjonizm oraz ocenianie własnej wartości na podstawie wyglądu i stanu posiadania, a co za tym idzie pogoń za pieniądzem i walka o wpływy, to motyw przewodni libretta spektaklu. Twórcy zadają tym samym widzowi pytanie, czy szczęście w życiu to sukcesy i popularność, czy może drugi człowiek.

Choreografię do spektaklu przygotowuje Barbara Ducka, choreograf STUDIA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO TENDI działającego w Chorzowskim Centrum Kultury od 2009 roku. W głównej roli zobaczymy Julię Kajzer i (gościnnie) Tomasza Stefańskiego, a niewątpliwą atrakcją tej inscenizacji będzie muzyka zespołu K-essence wykonywana na żywo! Spektakl będzie jednocześnie koncertem zespołu, w którym usłyszymy najnowsze, ale i jedne z pierwszych piosenek autorstwa Bartosza Księżyka - Lidera zespołu.

Spektakl "WIR" już 27 maja! Ruch i taniec w ChCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również