Wiadomości z Chorzowa

Spektakl "Zolyty" w Chorzowskim Centrum Kultury - zmiana terminu

  • Dodano: 2020-02-03 08:30, aktualizacja: 2020-02-03 11:43

Z powodu choroby aktora spektakl "Zolyty" w Chorzowskim Centrum Kultury został przełożony z 3 lutego na 6 kwietnia 2020 r. Bilety zachowują ważność!

Zainteresowanych zwrotem prosimy o kontakt na adres mailowy: agencja@makula.pl z podaniem nr rezerwacji oraz swoim kontem do odesłania należności. Za zaistniałą sytuację przepraszamy... / Marian Makula.

TEATR GÓRNOŚLĄSKI - SPEKTAKL "ZOLYTY" WODEWIL W ŚLONSKI GODCE NA KANWIE "OŻENKU" M. GOGOLA

Zolyty to przezabawne perypetie kilku wiekowych kawalerów w staraniach o rękę podstarzałej, zamożnej panny, ilustrowane piosenkami z muzyką Grzegorza Spyry i choreografią Henryka Konwińskiego wierszowane libretto w śląskiej godce na kanwie „Ożenku” M. Gogola napisał autor „Pomsty” M. Makula.

Premiera spektaklu miała miejsce 26 listopada 2001 r., w Miejskim Ośrodku Kultury w Rudzie Śląskiej. Przedstawione było przerwane salwami śmiechu i burzą oklasków. Po spektaklu brawa nie milkły przez kilkanaście minut, a aktorów nagrodzono owacją na stojąco.

Obecnie nowa, odświeżona wersja Zolyt w adaptacji Krzysztofa Wierzchowskiego, miała premierę w lipcu 2015 roku w Katowicach, w trakcie Letnich Ogrodów Teatralnych i została przyjęta równie gorąco jak jej starsza wersja. Przezabawne rymowane dialogi i brawurowa gra śląskich artystów sprawiają że co rusz publika wybucha śmiechem. Jednym słowem dwie godziny świetnego przaśnego, śląskiego humoru.

Zapraszamy!

Spektakl "Zolyty" w Chorzowskim Centrum Kultury - zmiana terminu

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.