Wiadomości z Chorzowa

Stadion Śląski po raz 6 areną biegu z przeszkodami

  • Dodano: 2024-07-05 08:15, aktualizacja: 2024-07-05 08:30

W najbliższy weekend Kocioł Czarownic po raz kolejny zamieni się w niesamowity tor przeszkód. Kolejna edycja Szturmu Śląskiego będzie okazją do rywalizacji dla najlepszych zawodników w standardowej formule oraz OCR300, czyli krótkim torze naszpikowanym przeszkodami.

Krótka historia Szturmu Śląskiego

Szturm Śląski to unikatowe wydarzenie na skalę Polski. Jest to bowiem jedyny taki bieg, w którym większość trasy usytuowana jest w kubaturze stadionu. W tym roku odbędzie się w Kotle Czarownic już po raz szósty.

Pierwszy Bieg z Przeszkodami Szturm Śląski odbył się w 2019 roku. Od tego czasu wydarzeni na stałe wpisało się ono już w kalendarz imprez Stadionu Śląskiego. Przed uczestnikami wiele wyzwań, a do pokonania ponad 20 przeszkód i 2 tys. schodów na stadionowej arenie. Wydarzenie rozpocznie się o 8:30 w niedzielę, a finałowe starcia będziemy mogli oglądać ok. godziny 13:00.

To już w niedzielę

W niedzielę, 7 lipca 2024 r., o godz. 8:30 rozpoczną się eliminacyjne biegu toru OCR300, finały są zaplanowane ok. godziny 13:00.

W biegu głównym, który startuje o godzinie 10:30 na zawodników będzie czekać ponad 6-kilometrów trasy zawodnicy OCR (Obstacle Course Running) z ponad 20 przeszkodami, w tym m.in. 12-metrowy multiring, 6-metrowy lowring, ścianki czy zasieki. Uczestnicy mają do wyboru fazę ELITE lub OPEN, a biegowi głównemu towarzyszyć będzie również tradycyjny już Bieg Dziecięcy oraz Bieg Family. Ten ostatni będą mogły pokonać całe rodziny, a trasa będzie miała ok. 1,5 kilometra i 10 przeszkód.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również