Plebiscyt Programu 1 Polskiego Radia oraz Totalizatora Sportowego na "Najatrakcyjniejsze ośrodki sportowe" dobiegł końca. Zwycięzcą została Przystań wodna na Wiśle im. Jerzego Bojańczyka we Włocławku. Drugie miejsce zajął Stadion Śląski.
Plebiscyt na "Najatrakcyjniejszy ośrodek sportowy"
Program 1 Polskiego Radia zaprosił swoich słuchaczy do wyboru "Najatrakcyjniejszego ośrodka sportowego". W ramach plebiscytu zaprezentowano 10 wybranych miejsc na sportowej i rekreacyjnej mapie Polski. Jak czytamy na stronie organizatora plebiscytu, wszystkie te obiekty powstały lub zostały zmodernizowane dzięki środkom przekazanym m.in. przez Totalizator Sportowy – Partnera Plebiscytu. Głosowanie trwało od 31 lipca do 22 sierpnia, zaś wyniki podano na antenie Jedynki podczas audycji "Lato z Radiem".
Zwycięzcą plebiscytu została Przystań wodna na Wiśle im. Jerzego Bojańczyka we Włocławku. Jak podaje Polskie Radio po zaciekłej walce, niewielką liczbą głosów, z Przystanią, przegrał Stadion Śląski w Chorzowie, zajmując ostatecznie drugie miejsce.
Stadion Śląski w Chorzowie
Stadion Śląski, który w tym roku obchodzi swoje 65-lecie, wielokrotnie był miejscem organizacji wielu meczów Reprezentacji Polski w piłce nożnej, zawodów lekkoatletycznych oraz żużlowych, a także koncertów.
– Legendarny "Kocioł Czarownic" już od ponad 65 lat buduje swoją markę. Przez lata służył piłkarzom, lekkoatletom czy żużlowcom tworzyć wspaniałe widowiska światowej rangi. Żaden inny obiekt w Polsce nie może pochwalić się tak wspaniałym historycznym dorobkiem jak Stadion Śląski. Ale historia toczy się dalej, a my piszemy kolejne jej rozdziały organizując inspirujące wydarzenia. Każdego dnia, z pełnym zaangażowaniem pracujemy nad tym, by Śląski Gigant był dla Polaków wyjątkowym miejscem, kojarzonym z rozrywką, sportowymi zmaganiami, pięknymi emocjami i wzruszeniami. Dlatego też bardzo cieszymy się, że nasze zaangażowanie zostało tak bardzo docenione przez słuchaczy Polskiego Radia w plebiscycie na "Najatrakcyjniejszy obiekt Sportowy" – mówił Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny spółki Stadion Śląski dla Programu 1 Polskiego Radia.
W sierpniu 2020 r. Stadion Śląski uzyskał oficjalnie tytuł Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego. Legendarny "Kocioł Czarownic", bo taki przydomek nosi obiekt, to znaczące miejsce dla polskiej, europejskiej oraz światowej lekkoatletyki, spełniające najwyższe normy niezbędne do organizacji międzynarodowych wydarzeń. Obiekt posiada certyfikat IAAF Class 1, który potwierdza najlepsze parametry i zgodność wymogów niezbędnych do przeprowadzenia Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce.
Stadion w liczbach:
- 54 378 miejsc siedzących
- ok. 85 000 miejsc podczas koncertów muzycznych
- 24 lóż VIP z miejscami do siedzenia dla 384 osób
- 1 777 miejsc biznesowych
- 106 miejsc dla osób niepełnosprawnych
- do 842 stanowisk dla mediów
- 43 000 m² pokrycia dachu
- 7 500 m² murawy
- 9-torowa bieżnia lekkoatletyczna