Wiadomości z Chorzowa

Szkoła Podstawowa nr 5 posiada własną Galerię Mistrzów Olimpijskich!

  • Dodano: 2022-03-23 07:00, aktualizacja: 2022-03-22 13:12

W murach chorzowskiej Szkoły Podstawowej nr 5 uczyło się aż 6 olimpijczyków. Uczniowie waz z dyrekcją postanowili uhonorować wybitnych sportowców i stworzyli w szkole Galerię Mistrzów Olimpijskich.

Szkoła olimpijczyków

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego może pochwalić się bardzo utalentowanymi absolwentami. Wśród nich znajduje się aż 5 uczestników Igrzysk Olimpijskich letnich i zimowych oraz 1 uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich. Mowa tutaj o Paulinie Pedzie, Zuzannie Smykale, Kacprze Klichu, Katarzynie Pawlik, Kajetanie Duszyńskim i Mateuszu Michalskim. To właśnie ich portrety zawisły w szkolnej Galerii Mistrzów Olimpijskich, której uroczyste otwarcie nastąpiło 17 marca. Inaugurację uświetniła obecność 3 z 6 słynnych sportowców.

- Pomysł powstał na początku roku szkolnego, we wrześniu. Chcieliśmy uhonorować te wspaniałe osiągnięcia naszych sportowców i stworzyć taką przepiękną galerię mistrzów olimpijskich. - mówi Wojciech Niezgoda, dyrektor SP nr 5 z oddziałami sportowymi im. Janusza Kusocińskiego.

Inspiracja dla młodych

Celem powstania Galerii Mistrzów Olimpijskich w Szkole Podstawowej nr 5 nie jest wyłącznie uhonorowanie sukcesów jej absolwentów, ale także zachęcenie jej obecnych uczniów do rozwijania swoich sportowych pasji. Olimpijczycy, których portrety zawisły w szkolnej galerii, zaznaczają, że to właśnie w szkole ich sportowa przygoda zaczęła nabierać tempa.

- Tutaj narodziły się wszystkie moje osiągnięcia, mam wielki sentyment do tej szkoły. Znam jej każdy zakątek i widzę, jak bardzo się zmienia. Mam nadzieję, że na tej ścianie zawiśnie jak najwięcej osób. – mówi Paulina Peda, pływaczka, która wystąpiła na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Zatem Galeria Mistrzów Olimpijskich być może wkrótce się rozrośnie? Czekamy na to z niecierpliwością! 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.