Wiadomości z Chorzowa

Teraz pingwiny z chorzowskiego ZOO można podglądać online. Zobaczcie transmisję!

  • Dodano: 2021-12-07 06:30, aktualizacja: 2021-12-06 22:18

Niedawno, bo 3 października w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie wykluł się pierwszy pingwin Humboldta. Teraz powiększoną rodzinę pingwinów można podglądać 24 godziny na dobę, a wszystko za sprawą transmisji Radia Katowice.

To pierwszy przychówek pingwinów w chorzowskim zoo

Mały pingwin Humboldta to pierwszy przychówek pingwina w chorzowskim zoo. Przypomnijmy, że gatunek ten powrócił do Chorzowa w 2020 roku po 43 latach nieobecności. Poprzednim razem pingwiny nie doczekały się jednak potomstwa. Obecnie rodzina liczy aż 15 osobników. Jak informują pracownicy ZOO, udało im się zaobserwować jeszcze dwie pary. Może to oznaczać, że w przyszłości i one doczekają się potomstwa.

Zobaczcie pingwiny!

Dzięki transmisji można obserwować rodzinę pingwinów i przyglądać się dorastającemu maleństwu. Jego rodzice wysiadywali jajo na zmianę przez 46 dni. W końcu 3 października ich potomek wykluł się. Kiedy na zewnątrz zrobiło się zimno, rodzina została umieszczona w osobnym pomieszczeniu hodowlanym. To tam opiekunowie zaaranżowali budkę, mającą zastąpić jamę lęgową, a jej otoczenie wysypali grubym żwirem. Służy on do masażu stóp. Jako, że ptaki są teraz niewidoczne dla zwiedzających, zdecydowano się na zamontowanie kamery, za pośrednictwem której można je śledzić.

- Dorastanie małego pingwinka śledzić będzie można w relacji prowadzonej przez Radio Katowice na radiowym kanale w portalu youtube.com – informują pracownicy ZOO.

Teraz pingwiny z chorzowskiego ZOO można podglądać online. Zobaczcie transmisję!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również