Wiadomości z Chorzowa

Tężnia solankowa w Chorzowie otrzymała imię Mirka Breguły. Tak będzie przez rok

  • Dodano: 2022-03-21 18:00

Taka była wola zwycięzcy aukcji charytatywnej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do odsłonięcia pamiątkowej tablicy doszło w niedzielę 20 marca. Tężnia będzie nosić imię wokalisty Universe przez rok.

Pomysł ten przyszedł do głowy zwycięzcy charytatywnej licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – panu Tomaszowi Kazikowi, który na co dzień mieszka w Holandii. Władze miasta Chorzów zdecydowały się wystawić na aukcję możliwość nadania dowolnej nazwy bądź imienia działającej przy Placu Hutników tężni solankowej. Patronat będzie obowiązywać przez rok. Kwota licytacji zatrzymała się finalnie na blisko 6 tysiącach złotych.

Podczas odsłonięcia pamiątkowej tablicy prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala przypomniał, jak ważny dla Chorzowa i chorzowian jest wciąż Mirosław Breguła i zespół Universe.

Mirosław Breguła i zespół Universe są nierozerwalnie związane z Chorzowem - przekonywał włodarz Chorzowa.

Tężnia solankowa imienia Mirka Breguły. Jest pamiątkowa tablica

W trakcie wydarzenia zaśpiewał współwokalista Universe i przyjaciel Mirka Breguły, Henryk Czich. Zebrani mogli usłyszeć takie hity jak „Mr. Lennon” czy dedykowany matkom z Ukrainy „Bo to taka piękna miłość”.

Mirek bardzo często przebywał w centrum i mam nadzieję, że ta pamiątkowa tablica z jego nazwiskiem będzie czymś znaczącym, co przypomni o jego niesamowitej osobowości. To wspaniałe, bo w tym roku obchodzimy 40-lecie, więc to piękny prezent, bardzo się cieszę – mówił podczas uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej Henryk Czich z zespołu Universe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również