Wiadomości z Chorzowa

Tłumy na Zlocie Foodtrucków na Stadionie Śląskim [GALERIA]

  • Dodano: 2018-04-01 18:00

W połowie marca na Stadionie Śląskim odbyła się największa w regionie impreza foodtruckowa. Zobaczcie nasze zdjęcia z wydarzenia!

Stadion Śląski był w weekend 16-18 marca gospodarzem największego w województwie śląskim zlotu foodtrucków. Przez trzy dni smakosze z całego regionu mogli spróbować przysmaków z całego świata, serwowanych przez właścicieli blisko 50 foodtrucków!
16 marca był Dniem Burgera. Fani „bułki z kotletem” mieli okazję skorzystać ze specjalnych ofert i promocji na burgery. Po południu odbyły się m.in. pokaz kulinarny przygotowany przez finalistów Hell’s Kitchen - Jakuba Wolskiego i Michała Suchanowskiego. W tym samym czasie przeprowadzono konkurs na Najlepsze Danie Zlotu w kategorii BURGER.

Sobota upłynęła pod znakiem kuchni międzynarodowej. Tego dnia, oprócz możliwości wykorzystania przygotowanych promocji, uczestnicy zlotu przyglądali się konkursowi na Najlepsze Danie Zlotu w kategorii Kuchnie Świata. Jury obradowało pod przewodnictwem Daniela Wanke z Have a Bite Śląsk. Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w warsztatach smaku, a dorośli zobaczyć pokazy kulinarne kuchni świata prowadzone przez uczestników programu Biznes na Kółkach. Swoje specjały kuchni meksykańskiej zaprezentowali właściciele Fit-Fat Food Truck Katowice. O 16:00 odbył się pokaz przygotowania lodów tajskich Rollujemy, a pół godziny później podano do stołu przysmaki z Pizza Truck.

Niedziela to słodki dzień. Po południu jury pod przewodnictwem Silesia Dzieci wybrało Najlepsze Danie Zlotu w kategorii Słodkości. Dzieciaki z dużym zaciekawieniem obserwowały także pokaz przygotowania churros, czyli słodyczy, które królują w słonecznej Hiszpanii.

W trakcie imprezy można było napić się piwa w specjalnie przygotowanej BEER ZONE, podziwiać zabytkowe samochody, a dzieciaki miały okazję pobawić się na niesamowitych atrakcjach w specjalnie stworzonej dla nich strefie. Chętni mogli również wejść na Stadion Śląski, usiąść w jednym z sektorów i podziwiać nowo wyremontowany obiekt. Niestety, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki atmosferyczne nie odbyły się zaplanowane w weekend koncerty muzyczne.

Komentarze (2)    dodaj »

  • mirek

    tłumy do fastfood?

  • arek

    raczej slow food... ale co ty chłopie możesz wiedzieć jak znasz tylko makdonalda

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również