Wiadomości z Chorzowa

To nie jest dobry czas na uprawianie sportu

  • Dodano: 2020-04-08 07:15, aktualizacja: 2020-04-08 07:19

Przypominamy od 1 kwietnia wprowadzane zostały kolejne ograniczenia. Każda osoba do 18 roku życia z domu może wyjść tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże są zamknięte. Zakaz ten dotyczy również osób chcących uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną. Za złamanie zakazów grozi m.in. wysoka grzywna.

W związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa od 1 kwietnia zostały wprowadzone kolejne obostrzenia dotyczące przebywania i poruszania się w przestrzeniach publicznych. W trosce o zdrowie mieszkańców miasta  nad ich przestrzeganiem czuwają policjanci wspierani przez strażników miejskich i żołnierzy WOT. Policjanci sprawdzają m.in. czy jest przestrzegany zakaz grupowania się, a także czy przemieszczanie osób jest rzeczywiście związane z ważnymi potrzebami bytowymi, zdrowotnymi lub też zawodowymi. Niestety pomimo płynących z wielu stron apeli w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których funkcjonariusze muszą interweniować wobec osób lekceważących obostrzenia, narażając tym samym na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również swoich bliskich oraz wielu innych ludzi.
 

Przypominamy!

Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wychodzić z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

W mocy nadal pozostają ograniczenia w przemieszczaniu się wszystkich osób. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu z wyjątkiem:

dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.


wolontariatu na rzecz walki z COVID-19. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.


załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Nadal obowiązuje zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Dotyczy on również osób chcących uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną. Nie wolno korzystać ze ścieżek rowerowych usytuowanych na terenie parków, nie wolno tam też biegać jak i korzystać z siłowni.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Yo

    Na wybory za to dobry

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.