Wiadomości z Chorzowa

Tomasz Brembor z Chorzowa Mistrzem Polski w triathlonie

  • Dodano: 2021-09-21 11:30, aktualizacja: 2021-09-30 19:55

Chorzowianin został zwycięzcą triathlonu! Zawody rozegrano w niedzielę 19 września w ramach JBL Super League Triathlon na poznańskiej Malcie. Tomasz Brembor wywalczył złoto.

Przypomnijmy, że JBL Super League Triathlon Poznań to druga w tym roku impreza z cyklu CIECH Tri Tour. Uczestniczą w niej zawodnicy nie tylko z Polski, ale i z całego świata, w tym z Rosji, Niemiec, Anglii czy Kostaryki.
W zawodach mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i zawodnicy PRO. Jak wyjaśnia Maria Korcz, na 1/2 dystansu Ironmana składa się przepłynięcie 1,9 km, przejazd rowerem o długości 90 km i 21,1 km biegu. Zawodnicy muszą pokonać trasę wynoszącą 112,99 km. Uczestnicy pływali w poznańskim jeziorze Maltańskim, następnie jechali rowerem, a później biegli wzdłuż brzegu jeziora.

- Cieszę się, po pierwsze, z tego, że po rocznej przerwie  udało się spotkać na trasie zawodów, a po drugie z tego, że znów JBL Super League Triathlon przyciągnął do Poznania świetnych zawodników z Polski i zagranicy. Czuć było, że wszyscy byli spragnieni bezpośredniej rywalizacji z innymi zawodnikami – mówi Wojciech Kruczyński z CIECH Tri Tour.  

Kto wygrał?

Podczas tegorocznej odsłony zawodów tytuł Mistrzyni Polski w 1/2 Ironmana wywalczyła Maria Cześnik z LIV PROFI TEAM z czasem 04:14:03. Druga była Magdalena Lenz z TRI STAROGARD GDAŃSKI (04:16:32), a trzecia - Paulina Kotfica z GVT BMC (04:20:37).

Z kolei wśród mężczyzn triumfował Tomasz Brembor z Chorzowa. To właśnie on otrzymał tytułu Mistrza Polski. Triathlon ukończył a czasem 03:43:07. Chorzowianin jest lekkoatletą. Trenuje w AZS AWF KATOWICE. Srebro wywalczył Kacper Stępniak z GVT BMC BORNGA 3SOFT ŚWIEBODZICE (03:43:46), a brązowy medal powędrował do Tomasza Szali z LABO RACING TEAM (03:47:06). 

Tomasz Brembor z Chorzowa Mistrzem Polski w triathlonie

Autor: redakcja
Źródło: mat. pras., prelite.pl, Albert Jankowski, Waldemar Rydxak

Komentarze (2)    dodaj »

  • Lidia

    Brawo !

  • sznita s tustym

    no to mo szansa poleciec na hawaje hehe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również