Wiadomości z Chorzowa

Trwa budowa nowego pawilonu w ZOO. Zobaczcie pierwsze efekty!

  • Dodano: 2022-08-02 12:00

Nowoczesna budowla z pięknym, szklanym dachem – właśnie tak będzie wyglądał nowy pawilon „Las Deszczowy” w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Firma budowlana realizująca projekt pokazała plac budowy z lotu ptaka.

Widać pierwsze efekty

Osoby odwiedzające chorzowskie ZOO już od jakiegoś czasu mogą podziwiać bryłę powstającego pawilonu „Las deszczowy”. Będzie się w nim znajdowała całoroczna ekspozycja flory i fauny rodem z lasów deszczowych Ameryki Południowej. W budynku zostanie wytworzony specjalny mikroklimat, sprzyjający jego potencjalnym mieszkańcom. W pawilonie zamieszkają m.in. mrówkojady, leniwce oraz wydry.

Firma Efekt Sp z o.o. udostępniła nagranie z placu budowy. Widać na nim postęp prac nad przeszklonym dachem. Zobaczcie sami!

Pawilon zamiast Żyrafiarni

„Las deszczowy” stanął w miejscu starej Żyrafiarni, która już od dłuższego czasu pozostawała pusta. Decyzję o budowie nowego pawilonu podjęto w październiku zeszłego roku – od dnia podpisania umowy praca wre, a jej efekty możemy podziwiać na fotografiach publikowanych przez Śląski Ogród Zoologiczny. Na ten moment zakończenie prac jest wstępnie przewidziane na styczeń przyszłego roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również