Wiadomości z Chorzowa

Trwają prace przy Kamiennym Kasztelu. To kultowy obiekt w Parku Śląskim

  • Dodano: 2020-03-06 08:00, aktualizacja: 2020-03-06 08:06

Kamienny Kasztel spłonął w marcu 2018 roku.

Od tamtego czasu obiekt stoi pusty. Wkrótce zarząd Parku Śląskiego podejmie decyzję dotyczącą jego dalszej przyszłości. Dziś dział zieleni wykonywał w tym miejscu wiosenne porządki.

Kiedyś Pawilon Propagandy, potem restauracje m.in. Stylowa, Pod Złotym Kogutem i Kamienny Kasztel – charakterystyczny obiekt wykonany z kamienia był jednym z pierwszych, jakie powstały w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku. Dwa lata temu, na skutek zaprószenia ognia, spaliły się jego drewniane dobudówki.

Dziś pracownicy Parku Śląskiego sprzątali teren wokół obiektu. Zbierali drewno i grabili liście. W dalszej kolejności mają zostać wyburzone pozostałości po wspomnianych już dobudówkach.

Decyzja odnoście tego, co dalej zrobić z obiektem zostanie podjęta po analizie audytu umów i dzierżaw, który trafił ostatnio do zarządu.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jaro

    Co za bzdury. Proszę iść i zobaczyć co i kto robil i co jest zrobione. Autor artykułu chyba pisze dla p.marszałka to co jego ludzie powiedza, nie sprawdzając faktów w terenie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.