Wiadomości z Chorzowa

Trzej Królowie wybrali się na... niecodzienny posiłek

  • Dodano: 2020-01-07 11:00

Po tak długiej podróży każdy potrzebuje posiłku regeneracyjnego. Trzej Królowie, z orszaku parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym, wybrali się na posiłek do McDonalds'a.

Niecodziennych klientów mieli w świąteczny poniedziałek pracownicy restauracji McDonald's w Chorzowie-Batorym. W dniu święta Trzech Króli, w Chorzowie-Batorym pod okienkiem McDrive – które przystosowane jest do obsługi kierowców samochodów - pojawili się trzej konni przybysze. Byli to przebrani za Mędrców ze Wschodu uczestnicy orszaku, który przeszedł wcześniej ulicami Chorzowa. Trzej królowie najwyraźniej zgłodnieli, więc konno podjechali do pobliskiej restauracji.

Dzień Objawienia Pańskiego, potocznie nazywany Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym. Zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominamy dzisiaj wydarzenie opisane w Ewangelii św. Mateusza, gdy trzej Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Jezusowi. Przynieśli ze sobą dary: mirrę, złoto i kadzidło.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również