Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo. Sprawdź światła w swoim samochodzie

  • Dodano: 2018-11-21 08:00, aktualizacja: 2018-11-21 08:15

W związku z występującymi w okresie jesienno-zimowym zjawiskami, które niekorzystnie wpływają na widoczność uczestników ruchu drogowego. Policja w całym kraju organizuje kolejną odsłonę ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

Podczas planowanych działań przewiduje się między innymi, prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł oraz kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów. Zapraszamy media na inaugurację akcji!

Wzorem lat ubiegłych, kierujący będą mogli w określonych dniach, bezpłatnie sprawdzać oświetlenie pojazdów na stacjach diagnostycznych działających pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą wykonywane w dniach: 24 listopada br. oraz 1, 8 i 15 grudnia br. Ponadto, kierowcy używający aplikacji Yanosik, będą mieć w niej dostęp do informacji na temat kampanii oraz na podstawie swojej lokalizacji, będą mogli zostać doprowadzeni przez aplikację do najbliższej stacji kontroli pojazdów biorącej udział w akcji. W związku z powyższym policjanci ze śląskiej drogówki  w dniu 21 listopada planują przeprowadzić wojewódzką inaugurację tej akcji na Stacji Kontroli Pojazdów w Chorzowie przy ul Styczyńskiego 22.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów w celu promocji idei tego przedsięwzięcia jak również założeń  planowanych działań w tym zakresie.

Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo. Sprawdź światła w swoim samochodzie

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • jarek

    własnie sprawdziłem, wedlug yanosika na wojska polskiego można sprawdzić ustawienie swiateł

  • Łukasz

    Bardzo fajnie, że ktoś pomyślał o takiej ogólnopolskiej akcji, bo myślę, że dużo ludzi nawet sobie nie zdaje sprawy, że ma źle te światła źle ustawione. A jak jeszcze Yanosik zaznaczy te stacje to już podwójny plus, bo jednak dużo osób ma go ściągniętego z tego co widziałem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.