Wiadomości z Chorzowa

Tylko jednej nocy uratowali trzech mężczyzn, którzy chcieli popełnić samobójstwo

  • Dodano: 2020-02-20 08:15, aktualizacja: 2020-02-20 07:12

Policjanci z chorzowskiego garnizonu tylko jednej nocy uratowali trzech mężczyzn, którzy chcieli popełnić samobójstwo.

To kolejny raz, gdy stróże prawa z chorzowskiej jednostki ratują ludzkie życie.

Dzięki natychmiastowej reakcji i zdecydowanej postawie nie doszło do tragedii

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło kwadrans po 21, kiedy to do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwoniła kobieta i poinformowała, że obawia się o życie swojego znajomego. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych napisał, że chce popełnić samobójstwo. Gdy tylko informacja ta dotarła do dyżurnego chorzowskiej komendy, natychmiast podjął on działania zmierzające do ustalenia aktualnego miejsca pobytu mężczyzny. Po namierzeniu desperata niezwłocznie skierował tam patrol mundurowych. Na szczęście nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod właściwą opiekę medyczną.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego tuż przed 22:30. Tym razem zgłaszający poinformował policjanta, że chwilę wcześniej zadzwonił do niego znajomy z Chorzowa i powiedział mu, że chce popełnić samobójstwo. Tutaj sytuacja była trudniejsza, gdyż zgłaszający znał jedynie imię i numer telefonu, ale nie znał aktualnego miejsca pobytu swojego znajomego. Natychmiastowe działania podjęte przez policjantów i tym razem miały szczęśliwy finał, a zdesperowany mężczyzna trafił pod właściwą opiekę.

Ostatnie zgłoszenie dyżurny otrzymał o 02:20. Tym razem według zgłaszającego na jednej ze stacji benzynowych miał przebywać mężczyzna, który wykrzykuje, że chce się zabić. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych z chorzowskiego garnizonu i tym razem nie doszło do tragedii, a mężczyzna trafił pod właściwą opiekę.

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia !

POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie www.POKONACKRYZYS.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.