Wiadomości z Chorzowa

Urząd Miasta Chorzów uspokaja - w mieście nie ma koronowirusa!

 • Dodano: 2020-02-28 10:45

Urząd Miasta Chorzów podał aktualne informacje dotyczące sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem. Wynika z nich, że na razie nie ma się czego obawiać!

Obecnie w Szpitalu Specjalistycznym w Chorzowie przebywa pięć osób z objawami przypominającymi objawy koronawirusa. Wszystkie są pod ś cisłym nadzorem lekarskim oddziału zakaźnego. W mediach społecznościowych od kilku dni pojawiały się różne informacje sugerujące, że pacjenci ci mogą rzeczywiście być zarażeni. Na mieszkańców padł blady strach. Chorzowianie zaczęli się obawiać epidemii. W aptekach na terenie miasta zaczęło brakować nawet maseczek higienicznych.

Urząd Miasta Chorzów uspokaja - w mieście nie ma koronowirusa

Urząd Miasta Chorzów od kilku dni wydaje oświadczenia, w którym uspokaja mieszkańców naszego miasta. Jak zapewniają przedstawiciele chorzowskiego magistratu, nie ma powodów do paniki - w mieście nie ma koronowirusa! Warto jednak pamiętać o zachowaniu zasad higieny i sprawdzać komunikaty Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Oto treść najnowszego komunikatu Urzędu Miasta Chorzów:

Otrzymaliśmy komunikat ze Szpitala Specjalistycznego: W Chorzowie nie ma koronowirusa!

 • Wczoraj poznaliśmy wyniki badań 3 osób - wszystkie negatywne.
 • Osoby te zostały wypisane ze szpitala.
 • Obecnie na oddziale przebywa 5 osób z objawami podobnymi do objawów koronowirusa.
 • Znajdują się pod fachową opieką pracowników oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
 • Wyniki ich badań poznamy najpóźniej w poniedziałek.

NFZ uruchomił specjalną infolinię

Każdy, kto wrócił z Chin, Iranu, Japonii, Korei Południowej, Singapuru, Tajlandii, Tajwanu, Wietnamu, a także do północnej części Włoch, jeśli: zaobserwował u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to powinien bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego, lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w czwartek w Senacie, że w tej chwili w Polsce jest hospitalizowanych 47 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. 55 osób jest objętych kwarantanną, a czynnym nadzorem epidemiologicznym 1570.

Infolinia dot. koronawirusa działa pod numerem 800 190 590. Będzie ona dostępna przez całą dobę. Dla turystów, którzy byli lub dalej są we Włoszech została uruchomiona włoska infolinia: Lombardia per Coronavirus: 800 894 545.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Sss

  W Chorzowie nie ma nic oprócz inwigilacji i po w urzędzie i PiSu w szkołach masakra może wirus wyczyści wszystko

 • Yte

  Nie ma ale bedzie jak wszedzie. Na calym świecie 2600 wypadkow śmiertelnych....strachy na lachy

 • Chorzowianin

  Urząd Miasta uspokaja to tak prawdziwe jak to, że Kopernik był kobietą, będzie stadion dla Ruchu i Tężnia była na czas a za zwłokę zaporowe kary ... Ha ha ha

 • MaTT

  No jak nasze miasto o czymś zapewnia to czuję się bezpieczny :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.