Wiadomości z Chorzowa

Urząd Miasta nie udostępni danych osobowych mieszkańców Poczcie Polskiej

 • Dodano: 2020-04-24 06:30, aktualizacja: 2020-04-24 06:49

Urząd Miasta nie udostępni danych osobowych mieszkańców Poczcie Polskiej, bo obecnie nie ma żadnej podstawy prawnej by to zrobić – zapewnia Krzysztof Karaś, sekretarz Chorzowa.

Dane mieszkańców są należycie chronione, a o nieuprawnionej, w naszej ocenie, próbie pozyskania bazy poinformowaliśmy już Urząd Ochrony Danych Osobowych – dodaje Krzysztof Karaś.

Samorządy otrzymały maile z domeny Poczty Polskiej z wnioskiem o wydanie danych wyborców


W nocy z środy na czwartek polskie samorządy otrzymały maile z domeny Poczty Polskiej z wnioskiem o wydanie w ciągu 2 dni danych wyborców m.in. numeru PESEL, imion, nazwisk oraz  adresów.

Mail nie był podpisany imiennie ani tradycyjnie ani elektronicznie

Na tę chwilę wybory  w Polsce wciąż przeprowadza tylko i wyłącznie Państwowa Komisja Wyborcza. W dodatku nikt nie odwołał tych zaplanowanych na 10 maja, które odbywać się mają w dotychczasowej formule, tzn. w lokalach wyborczych.  Mimo pandemii, chcąc nie chcąc, Chorzów , ale też inne miasta muszą realizować to zadanie. Zgodnie z aktualnym Kodeksem Wyborczym ostatnim działaniem było zbieranie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Wciąż jednak brakuje około 60 osób,  by zapewnić minimalne składy w 62 obwodowych komisjach. Wciąż też wpływają kolejne rezygnacje – informuje sekretarz Chorzowa.

Komentarze (57)    dodaj komentarz »

 • Grall.Grallowicz

  Gdyby rządził PO to by udostępnili... Szemrane towarzycho

 • Marian

  Politycy z PO pokazali prawdziwe swoje oblicze gdyby blokowali przeprowadzenie wyborów w maju, dobrze bo było gdyby przestali się ośmieszać, szczególnie zbierając głosy na swojego kolejnego nieudacznika.

 • Marian

  Polska.Tu jest dobrze.Dlatego apeluję o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich, żeby tego nie zepsuć.

 • Roman

  Polska . Tu jest nie dobrze. Nie bierzemy udziału w tych wyborach. By móc zacząć to naprawiać.

 • Ciekawe

  Dzisiaj listonosz roznosił podwyżku czynszu, listy polecone z potwierdzeniem odbioru, po wszystkich mieszkaniach po kolei. To jak to jest? Tak można a kopert na wybory nie można? Przecież jak powiedział Marszałek Senatu to "zabójcze koperty". Te z podwyżką już nie są zabójcze!

 • Roman

  Chcesz porównać info o czynszach z wyborami prezydenckimi. Info o czynszach zgodnie z prawem wysyłają wspólnoty mieszkaniowe a na jakiej podstawie chcesz głosować w wyborach prezydenckich? Przecież nawet nie ma prawa I ustawy do zorganizowania wyborów. Paranoja. Niech każdy pobierze kartę do głosowania z neta i przy okazji zaglosujmy na najlepszą pizzę w Polsce. To by miało większy sens niż ta żenada ktorą teraz obserwujemy.

 • Cider

  Jak widać demokraci socjalistyczni z mafii PO i jej sympatycy zrobią wszystko żeby uniemożliwić demokratyczne wybory tylko dlatego że ich kandydatka w sondażach znalazła się pod dnem dna.

 • Roman

  Demokratyczne wybory zorganizowane przez Sasina na poczcie z kartami wyborczymi drukowanymi przez drukarnię z niemieckim kapitałem wrzucanymi jak ulotki z pizzerii..Jaką skończyłeś szkółkę nazywając ten cyrk demokracją.

 • ???

  Cider taka jest prawda. PO 8 latach świetnych rządów PO-PSL nie pownni się bać żadnych wyborów. Wyborcy głosują na zbawców narodu i odsuwają PiS od władzy.

 • Lyjo kryjo

  Rząd PO z PSL doprowadził Polskę do skrajnej nędzy, co się dało to zniszczył, nie bez powodu ludzie nazywają ich bezmózgowcami.

 • Misses

  Kolego Cider najwyraźniej coś ci się nie składa. Jedynym socjalistycznym ugrupowaniem politycznym w obecnej rzeczywistości jest PIS, więc zastanów się co piszesz nim się skompromitujesz.

 • Lyjo kryjo

  Jest sprawą oczywistą że tuskoludki będą bronić swoich gargameli do upadłego.

 • Roman

  Jest sprawą oczywistą że za prezesa wskoczycie w ogień! Oczywiste jest też to że prezesik będzie stać w duzej odległości od ognia i będzie się przyglądać jak wy płoniecie. To oczywista oczywistość.

 • Roman

  Jest sprawą oczywistą że za prezesa wskoczycie w ogień! Oczywiste jest też to że prezesik będzie stać w duzej odległości od ognia i będzie się przyglądać jak wy płoniecie. To oczywista oczywistość.

 • Hyt

  Sprawą oczywistą jest że z myśleniem u ciebie krucho.

 • Roman

  Zauważyłem że ze swoimi komentarzami uaktywnił się Marian. Przypominam ze na tym forum pod tekstem (z dn.30.03)o nie wyrazeniu zgody na wybory przez prez.Kotale w chamsku sposob obrażał innych . Znowu zaczyna się rozkręcić wpisując trolowskie bzdury. Ostatnim jego wpisem były przeprosiny po uświadomieniu mu jego niewlaściwego zachowania.Marian ostrzegam zastanów się parę razy zanim cokolwiek tu napiszesz abyś znowu nie musiał przepraszać. Chociaż ja w szczerosc twoich przeprosin nie wierzę.

 • PIS OFF

  Każdy wpis 2 ruble na konto, takich troli jest wszędzie pełno, nie ma sensu wchodzić w polemikę.

 • Marian

  Roman ja swoich poglądów nie zmieniłem a przeprosiłem tylko dlatego że użyłem zbyt wulgarnych określeń.Nigdy nie będzie przyzwolenie z mojej strony żeby ktoś próbował oczerniać nasz dobry rząd.

 • Roman

  Jesteś gotów oddać dużo w obronie czegoś czego nie da się obronić dlatego atakujecie i hejtujecie w nie wybredny sposób używając jak sam powiedziałeś wulgarnych słów. Nawet nie przyjmujecie slow krytyki która zawsze jest czymś normalnym. Nazywacie krytykę rządu atakiem oczernianiem itp a nie potraficie logicznie uzasadnić dlaczego nie można skrytykować działań obecnych władz. I Jeszcze jedno tak jak miałem wątpliwości tak teraz mam pewność że w przyszłości należy prywatyzować wszystkie państwowe spółki typu poczta Orlen itd by juz nigdy zadenn rodzimy jedyny kochany i patriotyczny rzad nie miał w swoich rekach narzędzi ktore należą do całego spoleczenstwa,a których będzie cynicznie wykorzystywać do swoich celów partyjnych. Obiecuję ci Marian że będę Cię tu obserwować chyba że unikniesz i nagle pojawisz się jako ktoś inny.

 • Andrzej

  Te Roman, jo Ciebie też mom na oku.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.